kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės miesto seniūnija – Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynių nugalėtoja

Nemenčinės miesto seniūnijos sportininkai trečią kartą iš eilės tapo Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynių nugalėtojais. Sportiškiausios seniūnijos titulą sportininkai iškovojo jau 13-ą kartą organizuojamose sporto žaidynėse, kurios vyko liepos 25 d. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos sporto aikštyne. Nugalėtojai surinko 36 taškus ir aplenkė varžovus iš Lavoriškių (20 taškų) bei Pagirių (8 taškai).


Rytinis šeštadienio lietus neišgąsdino tikrų sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo entuziastų, atvykusių į Nemenčinę varžytis dėl nugalėtojo taurės jau tradicija tapusiose žaidynėse, suburiančiose kaimyninių seniūnijų gyventojus bendrai aktyviai veiklai. Į sporto varžybas atvyko daugiau kaip 100 žaidėjų, atstovaujančių 12-ai Vilniaus rajono seniūnijų. Sportininkai savo jėgas galėjo išbandyti įvairiose sporto šakose: smiginio, stalo teniso, šachmatų, šaškių, futbolo, moterų ir vyrų tinklinio, krepšinio (vyrai nuo 20 iki 40 m. ir veteranai 41+ m.) bei seniūnų trikovės varžybose.

13-ą kartą organizuotose žaidynėse dominavo Nemenčinės miesto sportininkai, kurie laimėjo 7 iš 10 varžybų, du kartus buvo antri ir vieną kartą treti. Labiausiai Nemenčinės sportininkų sėkme džiaugėsi aktyvus sporto mylėtojas Antoni Šostko, kuris prisidėjo prie to, kad Nemenčinės miesto šeimininkai kuo geriausiai save parodytų įvairiose sporto šakose ir tinkamai reprezentuotų visą miestą. A. Šostko džiaugėsi, kad Nemenčinės sportininkai nenuvylė ir pateisino visus lūkesčius, tvirtai išsiverždami į priekį ir aplenkdami savo varžovus net 16 taškų.

Atkakliausios kovos vyko krepšinio, futbolo ir tinklinio aikštėse. Ryškiausiais nuožmios kovos pavyzdžiais buvo komandų tarpusavio nesutarimai futbolo aikštėje. Puikius rezultatus kasmet parodanti futbolo komanda iš Kalvelių, šiemet patyrė nesėkmę per pirmąsias rungtynes. Futbolininkai iš Mostiškių nebijojo savo garsių konkurentų ir labai atkakliai kovojo dėl įvarčių, galinčių jiems užtikrinti nugalėtojo vardą. Per pagrindinį mačo laiką nugalėtojo nustatyti nepavyko, rungtynės baigėsi lygiosiomis (3:3). Po baudinių serijos triumfavo Mostiškių žaidėjų komanda, kuri visus maloniai nustebino, pašalindama pagrindinius pretendentus į aukso medalį – futbolininkus iš Kalvelių. Ši diena apskritai buvo palanki Lavoriškių seniūnijos žaidėjams, nes finale (2:2) jie susirėmė su stipriais konkurentais iš Rudaminos seniūnijos ir po baudinių serijos Lavoriškių seniūnijos Mostiškių komanda iškovojo pergalę. Deja, bet kasmet geriausias vietas iškovojančios Kalvelių futbolo komandos žaidėjai patyrė nesėkmę. Šiemet, susirėmę su Nemenčinės komanda dėl trečiosios vietos, deja, Kalvelių futbolininkai pralaimėjo.

Nemažiau įnirtingos kovos vyko ir Gedimino gimnazijos krepšinio aikštelėje. Nemenčinės sportininkai per pirmąsias rungtynes nugalėjo stiprią komandą iš Sudervės. Antrose rungtynėse nebuvo taip lengva ir po itin nuožmios, emocingos ir daug jėgų reikalaujančios kovos vis dėl to Nemenčinės komanda vienu tašku pralaimėjo konkurentams iš Pagirių. Finalinėse rungtynėse, antrą kartą varžantis su tais pačiais konkurentais iš Pagirių, Nemenčinės komandai pergalės iškovoti visgi nepavyko ir varžovai laimėjo antrą kartą.

Populiariausia šių metų žaidynių sporto šaka buvo vyrų tinklinis, kurio turnyre dalyvavo net 6 komandos. Ir čia neapsieita be staigmenų. Žinomos stiprios Avižienių ir Buivydžių tinklinio komandos turėjo pripažinti savo konkurentų pranašumą ir šiemet užėmė atitinkamai 3 ir 4 vietas, o ant aukščiausių garbės pakylos laiptelių netikėtai užkopė Lavoriškių ir Nemenčinės tinklininkai.

Neįprastomis buvo ir seniūnų trikovės varžybos. Nugalėtoju tapo Nemenčinės miesto seniūnijos atstovas Hubertas Ponsevičius, o antrąją vietą užėmė Riešės seniūnas Valdemar Rynkevič, kuris nusipelno ypatingų pagyrų, nes visada ne tik palaiko savo komandą, bet ir pats asmeniškai dalyvauja varžybose bei atstovauja Riešės seniūnijai.  

Žaidynių laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis ir daiktiniais prizais. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistas Karol Pacyna dėkojo visiems už dalyvavimą ir palinkėjo sėkmės kituose seniūnijų sporto žaidynių etapuose. Antrasis etapas (zoninės varžybos) vyks rugsėjo 12 d. Šalčininkuose. Juose dalyvaus atskirų sporto šakų nugalėtojai. Pagrindinės, finalinės varžybos šalies mastu vyks rugsėjo 26 d. Palangoje.


Parengta pagal Zygmunt Ždanovič tekstą („Tygodnik Wileńszczyzny“)

Shadow up