kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslinimo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su valstybės įmone Registrų centru įvertino situaciją, kai dalis Lietuvos gyventojų nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai.


Ši problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą. Pvz., asmuo gyveno Dainavos savivaldybės Miškų seniūnijos Liepų kaime ir jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas buvo „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas“; savivaldybei suteikus to kaimo gatvei pavadinimą ir namui numerį, šie gyvenamosios vietos adresą sudarantys duomenys (gatvės pavadinimas ir namo ar patalpos numeris) turi būti įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau — Gyventojų registras), kaip asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, ir tikslus adresas šiuo atveju būtų „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas Bičių g. Nr. 5“.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir sukelia problemų tiek patiems gyventojams, nes užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, tiek valstybės institucijoms ar teismams, kurių siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Primename, kad Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai dėl deklaruotos gyvenamosios vietos adreso pakeitimo ar patikslinimo turi kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą. Paslauga yra nemokama.

Taip pat gyvenamosios vietos deklaracijas galima pateikti internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę portale nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu.

Sužinoti, kokia yra Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta ar gauti pažymą ar išrašą apie deklaruotą gyvenamąją vietą galite seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą. Šią informaciją taip pat galima gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Be to, kartą per metus duomenis nemokamai galima pasitikrinti prisijungus per Registrų centro tapatybės patvirtinimo sistemą iPasas.

Raginame kiek įmanoma skubiau imtis reikiamų priemonių, kad Gyventojų registrui būtų pateikti teisingi, pilni ir aktualūs gyventojų gyvenamosios vietos adresai.

Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos deklaravimą, galite rasti čia. 

 

 

Parengta pagal LR Vidaus reikalų ministerijos, Registrų centro ir vrsa.lt informaciją
Nuotr. pexels.com

 

 

 

Shadow up