kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Veriškių bendruomenė džiaugiasi įrengusi „Kultūros stotelę“

Atslūgus įtempto laikotarpio nuotaikoms, džiaugiamės Veriškių kaimo bendruomenės nuveiktais darbais ir bendromis iniciatyvomis, kurios dar labiau apjungė žmones ir ne vienam sukėlė šypseną. Visas karantino laikotarpis buvo apipintas Britų tarybos „Active Citizens“ programa ir jos projektais, kurią Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas.


„Active Citizens“ programa skatina bendruomenių inicijuojamus socialinius pokyčius. Ji motyvuoja bendruomenės narius prisiimti atsakomybę už savo aplinką bei socialinius poreikius ir suteikia jiems reikalingas žinias, įgūdžius bei patirtį, kuomet jie geba sukurti tinklą žmonių, kurie padeda vieni kitiems pasiekti bendrų tikslų. Tikslinė auditorija – bendruomenių lyderiai.

Pirmoji mintis kilo gatvėje sutikus jaunimą ir pasidomėjus, ko gi jie norėtų savoje aplinkoje. Diskusija buvo ilga ir įdomi, apsvarstytos visos gyventojų amžiaus grupės, tačiau pasirinkta tai, dėl ko jaunimas būriavosi lauke ir pasak jų „stūmė laiką“. Taigi, balandžio mėnesį buvo įrengtas „Spartietiškas treniruoklis“ aikštelėje, kurios teritorijos priežiūra rūpinasi Veriškių kaimo bendruomenė drauge su Vilniaus rajono savivaldybės Sužionių seniūnija. Ši idėja kilo jaunuoliams, kadangi Veriškėse iki šiol nebuvo vietos, kur jaunimas, vaikai ar tiesiog visi žmonės galėtų tinkamai sportuoti.

Kiek vėliau Veriškių kaimo bendruomenė vėl pasinaudojo „Active Citizens“ programos galimybe ir nusprendė įrengti „Kultūros stotelę“ – knygų dalijimosi lentyną. Mintis kilo tuomet, kada buvo sunkiausiai išgyventi momentus, kuomet negali bendrauti taip artimai ir kasdien, kada skiri laiko sau ir tikiesi, jog jis bus kokybiškas, kada galėtum ar norėtum susipažinti, tačiau nerandi tam temos. Knyga – tai vidinio pasaulio praturtinimas, kada gali atsisėsti ant suoliuko, imti knygą ir mėgautis saule, aptikti knygoje bent vieną tobulą mintį, kuri būtent šiandien yra svarbi tau. Tai priemonė, kuri skatina diskutuoti, aptarti ir susipažinti. Taip pat bendruomenės nariai norėjo, jog vaikai mokytųsi dalytis. Tad liepos 6-ąją, kiek vėliau nei buvo planuota, buvo atidarytos dvi „Kultūros stotelės“ Veriškėse.

Visų šių idėjų įgyvendinimu tariu didelį AČIŪ „Active Citizens“ programos organizatoriams ir tiems, kurie palaiko ir skatina kurti ir keisti, nes #kartu daryti yra gera.

 

Veriškių kaimo bendruomenės pirmininkė
Eglė Žaltauskienė

Shadow up