kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gamtos ir kultūros paveldo lobynų mėgėjams – turistinis maršrutas į Vilniaus rajono vakarus

Pasiilgote kelionių, nuotykių ir natūralios gamtos grožio? Norite atrasti nepažintus Vilniaus rajono kampelius ir jo istorijos ir kultūros vingius? O gal trokštate savaitgalį pasprukti nuo kasdienybės rūpesčių ir praleisti aktyviai laisvalaikį su šeima ar draugais? Tuomet kviečiame į turistinius žygius leistis po Vilniaus rajono gamtinį ir kultūrinį paveldą!


 

Artėjant šiltajam savaitgaliui dalijamės vienos dienos išvykų rekomendacijomis bei šįsyk kviečiame atrasti vakarinio Vilniaus rajono turistinius maršrutus bei lankytinas vietas.

 

Interaktyvus Šilėnų pažintinis takas neleis nuobodžiauti net mažiausiems keliautojams

Nuo šios vietos siūlome pradėti savo turistinį maršrutą. Kavos puodelis ir gardus sumuštinis stebint prasiskverbiančius pro medžius saulės spindulius užlipus į vieną iš Šilėnų pažintinio tako kultūros paveldo objektų – Naujosios Rėvos piliakalnį – tobula dienos pradžia, įveikus pusę 6 kilometrų ilgio pažintinio tako.

Nuostabaus kraštovaizdžio, įdomių ir interaktyvių sprendimų kupinas Neries regioninio parko projektas – vos 15 km nuo Vilniaus, Zujūnų seniūnijoje. Šilėnų pažintinis takas leis susipažinti su unikaliu Šilėnų kaimu ir miškingomis jo apylinkėmis. Šilėnuose aplankysite medinių namų kaimą, čia esančią medinę Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gydomosiomis galiomis garsėjančius Šilėnų šaltinius, mitologinius „Trijų brolių“ akmenis Neryje, lietuviškų orchidėjų pelkę, iš apžvalgos bokšto pasigėrėsite Sviliškių kraštovaizdžio draustinio panorama. … Ir dar daugiau.

Kelionę į Šilėnų pažintinį taką patogiausia pradėti nuo bažnyčios aikštės Šilėnuose arba nuo automobilių stovėjimo aikštelės prie Naujosios Rėvos piliakalnio. Čia, palikus automobilius, pėsčiomis galima keliauti maždaug 6 km ilgio maršrutu. Pirmoje jo dalyje iki Naujosios Rėvos piliakalnio lankytojus stebins nemažas objektų ir informacinių stendų skaičius, o antroji dalis nuo piliakalnio iki Šilėnų kaimo vingiuos paprastu miško keliuku.

Visas, 6 km ilgio pažintinis maršrutas trunka apie 3 val. Nors maršrutas pritaikytas pėstiesiems, juo galima važiuoti ir dviračiais. Sudėtingesnė atkarpa su stačia įkalne ir siauru miško takeliu – tik prie Naujosios Rėvos kaimo, todėl šioje atkarpoje dviratį teks nusivesti ar užsinešti.

Daugiau informacijos rasite: https://neriesparkas.lt/marsrutai/silenu-pazintinis-takas/   

 

Žingeidiems keliautojams – po etnokultūros palikimo pynę

Pamiklinus kojas bei pasimėgavus gamtos grožiu Šilėnuose, atgauti kvapą bei tęsti kelionę kviečiame vos už kelių kilometrų esančioje Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčioje (Čekoniškių k., Zujūnų sen., Vilniaus r.), kur susitarę iš anksto galėsite dalyvauti verbų pynimo edukaciniame užsiėmime bei susipinti sau tradicinę Vilniaus krašto verbą.

Užsiregistruoti užsiėmimams kviečiame tel. +370 678 37529 arba el. p. janinanorkuniene@yahoo.com.

Seklyčios lankymo laikas: III-VII – 12.00-16.00 val.

 

Vilniaus rajono sakralinio paveldo perlas

Tęsiant kelionę neįmanoma nuošalyje palikti unikalaus grožio, vertingo architektūros paminklo bei puikaus klasicistinės rotondos pavyzdžiu besipuikuojančios šventovės – Sudervės Šv. Trejybės bažnyčios (Kernavės g. 1, Sudervė, Vilniaus r.), esančios vos už 5 km nuo Čekoniškių.

Apskrito plano centriškas statinys, uždengtas kupolu ir apjuostas kolonada – bene vienintelė apvali katalikų bažnyčia Lietuvoje. Besižavint klasicizmo statiniu, pajusite stebėtiną rotondinės bažnyčios akustiką. Būnant viduje, pasakykite ką nors šalia ar už kelių metrų stovinčiam žmogui, ir jis nieko, ką pasakėte, negalės suprasti, nes aidas akimirksniu atkartos žodžius, o jie susilies su aidu. Jei atsistosite priešingose kupolo pusėse, menkiausias šnabždesys, vos girdimai ištartas į sieną žodis bus puikiausiai girdimas toli priešingoje pusėje esančiam žmogui – lyg jis stovėtų tau už nugaros.

Dėl bažnyčios lankymo ne pamaldų metu galite susitarti su klebonu kun. Kęstučiu Masevičiumi tel.: (8 5) 249 0287 arba +370 679 17590. Daugiau informacijos: https://www.sudervesparapija.lt/

 

Analogų neturinti ežero vandens skalaujama skulptūrinė kompozicija

Jeigu liko laiko ir noro keliauti toliau, iš karto už Sudervės bažnyčios – Vilnojos akmens skulptūrų parkas (M. Zdziechovskio g. 27, Sudervė), kuris stebina skulptūrų gausa: jos stovi ne tik parke, bet ir Vilnojos ežere. Šiuo metu parke eksponuojama virš 70 granitinių skulptūrų.

Čia galėsite ne tik pasimėgauti netikėta ir unikalia „Vilnojos“ akmens skulptūrų parko įkūrėjo Vidmanto Martikonio idėja, bet ir pasideginti, pasimaudyti ir atsipalaiduoti.

Plačiau apie akmens skulptūrų parką: http://www.stoneart.lt/.

Daugiau informacijos dėl kainų ir kitų siūlomų paslaugų: http://www.viesbutisvilnoja.lt/.

 

Taip pat visai šalia, Sudervės šiaurės rytiniame pakraštyje – Grikienių kaime tyvuliuoja Riešės ežeras.  Po ilgos dienos, grįžtant namo, galite užsukti ir pasimėgauti lengvai banguojančio Riešės ežero ramybe, paukščių čiulbėjimu ir saloje, apie ežero vidurį, ošiančiu mišku.

 

Smagių įspūdžių!

Shadow up