kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Investicinių projektų įgyvendinimas prisidės prie ekonomikos atsigavimo

Siekdamos skatinti ekonomikos atsigavimą, šalies savivaldybės šiemet pasiryžusios paspartinti investicinių projektų įgyvendinimą ir atlikti daugiau darbų nei buvo planuota. Kai kurie vietos bendruomenei aktualūs projektai Vilniaus rajone irgi vyks sparčiau nei buvo numatyta.


Papildomos lėšos savivaldybių investiciniams projektams įgyvendinti

Siekdamos paspartinti investicinių projektų įgyvendinimą, šalies savivaldybės prašo Finansų ministerijos skirti papildomai apie 115,5 mln. eurų iš Valstybės investicijų programos (VIP). Vilniaus rajono savivaldybė spartesniam projektų įgyvendinimui papildomai tikisi gauti beveik 2 mln. eurų.

„Savivaldybės suvokia, kad valstybės ekonomikos atsigavimas didele dalimi priklausys nuo to, kiek aktyvus galės būti verslas. Todėl siekiame paspartinti savivaldybių investicinių projektų įgyvendinimą – tai bus naudinga tiek gyventojams, tiek verslo subjektams“, – teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Šiuo metu ypatingai svarbu palaikyti esamas bei kurti naujas darbo vietas, skatinti vartojimą bei ekonominį aktyvumą viešajame ir verslo sektoriuose.

„Pastarieji įvykiai, susiję su koronavirusinės infekcijos protrūkiu, pakoregavo mūsų gyvenimą ir ateities planus. Šalies ekonomiką ištiko ne pats geriausias metas. Turime rasti tinkamus sprendimus, kurie palaikytų tiek viešąjį, tiek privatų sektorius. Investicinių projektų spartinimas prisidės prie viešosios infrastruktūros objektų atnaujinimo, tuo pačiu suteiks ekonominės naudos verslui ne tik trumpalaikėje perspektyvoje, bet ir ateityje“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.


Pridėtinė vertė bendruomenėms ir ekonominė nauda verslui

Tarp planuojamų tęstinių VIP projektų – Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato rekonstrukcija. Gavus papildomas lėšas, taip pat būtų atlikti papildomi darbai objektuose, kurie ankstesniais metais nebuvo įtraukti į VIP, bet darbai jau yra vykdomi iš ES finansavimo šaltinių, t. y. Glitiškių dvaro atnaujinimas pritaikant kultūros ir kitoms bendruomenės reikmėms bei Rudaminos meno mokyklos infrastruktūros modernizavimas.

Glitiškių dvaro atnaujinimo darbams prašoma papildomai skirti 500 tūkst. eurų, o visų darbų vertė siekia apie 2,5 mln. eurų. Įgyvendinus projektą bus aktualizuota kultūros infrastruktūra, sudarytos sąlygos kokybiškai profesionalaus meno sklaidai ir įvairių visuomenės grupių dalyvavimui kultūroje. Neabejojama, kad įgyvendinus projektą bus skatinamas visuomeninis aktyvumas.

 Vizualizacija: Rudaminos meno mokykla

Rudaminos meno mokyklos pastato rekonstrukcijai, modernių ir kokybiškų erdvių, skirtų neformaliojo ugdymo veikloms vykdyti, sukūrimui papildomai reikėtų 450 tūkst. eurų. Bendra projekto vertė siekia 2,4 mln. Eur, iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 263 tūkst. Eur, likusią sumą skirs Vilniaus rajono savivaldybė.

„Papildomo finansavimo, 1 mln. eurų iš vyriausybinių šaltinių prašome ir vienam iš didžiausių pastaruoju metu vykdomų projektų – Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato rekonstravimui. Tai svarbi kultūrinės veiklos vieta Vilniaus rajone. Iki šiol beveik pusšimtį metų skaičiuojančiame pastate buvo atliekami tik einamieji darbai. Pastatas buvo praradęs savo reprezentatyvumą. Pokyčiai buvo būtini, kad kultūros centras ir toliau būtų visuomeniniu traukos objektu“, – sako Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko.

Projekto įgyvendinimo metu numatytas fasado šiltinimas ir apdaila, vidaus patalpų rekonstravimas, antstato įrengimas, vidaus ir lauko inžinierinių tinklų tvarkymas, aplinkos sutvarkymas. Iš viso projekto darbų vertė siekia 3,99 mln. eurų. Iš VIP šiam projektui buvo skirta 900 tūkst. eurų. Darbai Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre buvo pradėti 2018 m. rudenį. Iki 2020 m. sausio 1 d. atliktų darbų vertė siekė 1,42 mln. eurų.

„Kalbant apie investicinių projektą spartinimą, svarbu pabrėžti, kad šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu, projektų įgyvendinimas neša dvigubą naudą – gyventojams ir verslo subjektams. Gyventojams siekiame sukurti tinkamas ir patrauklias sąlygas kultūrinei sklaidai ir dalyvavimui kultūros veiklose, tuo pačiu suaktyvinti verslą arba kitaip – leisti jiems gauti pajamų. Žmonės greičiau gaus kokybiškas sąlygas ir paslaugas, o verslo subjektai, turėdami darbo, galės greičiau atsistoti ant kojų“, – teigia Investicijų skyriaus vedėja Dorota Korvin-Piotrovska.

Glitiškių dvaro atnaujinimo darbai


Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato rekonstravimo darbai


 

 

Shadow up