kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Atlaidai ir Užgavėnės Juodšiliuose

Sekmadienį, vasario 23 d., Juodšiliuose vyko atlaidai ir Užgavėnių šventė. Šventė prasidėjo iškilmingomis mišiomis palaimintojo Michalo Spockos bažnyčioje, kurių metu buvo pagerbtos šv. Uršulės Leduchovskos ir pal. Michalo Sopockos relikvijos. Po mišių visi atgužėjo į aikštę prie bažnyčios, kur vyko Užgavėnės.


Šventės organizatoriai svečiams paruošė turtingą meninę programą. Tą dieną koncertavo grupė „Hałas“ iš Juodšilių (vad. Kristina Voleiko). Taip pat pasirodė šokių kolektyvas „Kropelki“ iš Mariampolio (vad. Kristina Voleiko), kuris sušoko kelis žavius skirtingų tautų šokius. Dainas „Odna kalina“ ir Kolorowe jarmarki“ padainavo Justyna Palkevič. Visus savo pasirodymu sužavėjo žinoma dainininkė Gabriela Ždanovičiūtė, kuri pristatė savo sukurtas dainas „Metrai kilometrai“ ir „Flames don’t lie“. Kevin Jasinski grojo klarnetu. Į šventę atvyko taip pat persirengėliai, į kuriuos įsikūnijo vokalinės grupės „Borowianka“ nariai iš Juodšilių (vad. Kazimež Moroz). Jie atliko keletą gražių dainų. Pabaigoje koncertavo instrumentinė ir vokalinė grupė „Kryzys Band“ iš Juodšilių (vad. Kazimež Moroz). O po to įvyko linksmas vakarėlis, kurio metu dalyviai galėjo šokti iki nugriovimo.

Šventės organizatoriai visus norinčius pakvietė sudalyvauti sename linksmame žaidime. Šis žaidimas yra gerai žinomas mūsų šalyje. Dalyvių pora turėjo įsikūnyti į dvejus herojus - „Lašininį“ ir „Kanapinį“. Grupės „Hałas“ šokėjų pora visiems pristatė, kas tai per žaidimas. Taigi: Lašininis” i „Kanapinis” turėjo paimti maišus į rankas, atsistoti ant rasto ir kovoti vienas su kitu. Kas neišsilaiko ant rasto, pralaimi. Šio žaidimo nugalėtojams buvo įteiktos dovanos.

Šventėje dalyvavusių vaikų taip pat laukė įvairios atrakcijos. Pvz., kiekvienas galėjo sukurti sau Užgavėnių kaukę.

Svečiai, kurie atėjo į šventę, buvo vaišinami koše, arbata ir spurgomis, kuriuos paruošė Juodšilių seniūnas Tadeuš Aškelianec su savo darbuotojais. Visi norintys taip pat galėjo paragauti šiltos košės, kurią paruošė Juodžilių kultūros centras kartu su Rudaminos daugiafunkciniu kultūros centru.

Į Užgavėnes Juodšiliuose taip pat atvyko garbingi svečiai. Šventėje dalyvavo Europos Parlamento narys ir LLRA-KŠS pirmininkas Valdemar Tomaševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Viktor Bojarovič, Juodžilių seniūnijos seniūnas Tadeuš Aškelianec, kunigas klebonas Ježy Vitkovski, kunigas rektorius Andžej Šuškevič, tėvas pranciškonas Juzef Makarčyk, kunigas Daniel Narkun, kunigas Miroslav Balečevič, socialinių ir švietimo institucijų atstovai.

Šią gražią ir linksmą šventę organizavo Juodšilių seniūnija, kuriai vadovauja Tadeuš Aškelianec ir Juodšilių kultūros centras, kurio vadovas yra Edvin Bojarovič.       

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     


Info. Andžej Aškelovič
Nuotr. L24.lt (Viktor Jusel)


Shadow up