kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajonas – patrauklus jaunoms šeimoms

Vilniaus rajonas – patrauklus tiek išsidėsčiusia aplink sostinę teritorija, tiek čia kuriama gyvenamąja aplinka – mažesni mokesčiai palyginus su sostine, pigesni žemės sklypai, daugiau erdvės. Be to, gyvenant įtemptoje, kupinoje šurmulio ir triukšmo kasdienybėje, Vilniaus rajonas tampa vis patrauklesniu asmenims, vertinantiems ramybę ir siekiantiems gyventi arčiau gamtos.


Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymui, kuris padeda jaunoms šeimoms įsigyti nuosavą būstą, gaunant valstybės paramą, 2019 metais Vilniaus rajonas sulaukė aktyvaus jaunų šeimų domėjimosi siūlomos paramos forma.

Pagal įsigaliojusios finansinės paskatos tvarką, ja gali pasinaudoti jauna šeima, kurioje abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni kaip 35 metų. Priklausomai nuo vaikų skaičiaus, subsidija svyruoja nuo 15 iki 30 proc. Pažymėtina, kad naudojantis šia parama, būstą galima įsigyti beveik visoje Vilniaus rajono teritorijoje, išskyrus  tam tikras vietas, kurios nepatenka į Vilniaus regiono sąvoką (daugiau informacijos čia).

Vilniaus rajono savivaldybės administracija 2019 metais sulaukė 292 jaunų šeimų prašymų, kurios norėjo pasinaudoti siūloma parama būstui įsigyti ir gauti valstybės siūlomą subsidiją pradiniam įnašui padengti. Savivaldybei suformavus pažymas bei kredito įstaigai priėmus sprendimą suteikti kreditą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal nustatytą tvarką perveda arba išmoka subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai. Šiai dienai patvirtintos 25 jaunų šeimų paraiškos ir šios šeimos greitu metu galės įsikurti Vilniaus rajone.

Jaunų žmonių aktyvus domėjimasis Vilniaus rajonu byloja ir apie Savivaldybės ekonominę situaciją bei kuriamą gerovę vietos gyventojams. Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama savo gyventojams sukurti patogią ir naudingą infrastruktūrą bei kelti kaimo vietovių gyvenimo lygį, kasmet pritraukia nemažai investicijų ir sėkmingai įgyvendina įvairius investicinius projektus. Savo gyvenimą Vilniaus rajone kuriančioms jaunoms šeimoms labai svarbus yra socialinės infrastruktūros išvystymas bei švietimo įstaigos arčiau namų. Vilniaus rajono savivaldybė skiria ypatingą dėmesį švietimui. Šiai sričiai kiekvienais metais skiriama beveik pusę Savivaldybės biudžeto. Švietimo įstaigos modernizuojamos, statomi priestatai, įrengiamos ir atnaujinamos vaikų žaidimų aikštelės.

Atsižvelgus į Savivaldybei pateiktų prašymų statistiką, jaunos šeimos labiausiai pageidauja apsigyventi Mickūnų sen. teritorijoje, šią seniūniją savo prašyme nurodė 24% jaunų šeimų, kita buvo Nemėžio sen. – ją nurodė 9% jaunų šeimų, trečioje vietoje Rudaminos sen. – 7%, o ketvirtą vietą pasidalijo Nemenčinės ir Riešės seniūnijos.

Analizuojant būsto įsigijimo būdą, aiškiai matome, kad jaunos šeimos labiau pageidauja pirkti būstą (pirkimą pažymėjo 197 šeimos (67%)). Būstą statyti ryžosi tik 66 šeimos (23%), kiti pasirinko kitą įsigijimo būdą, leidžianti pasirinkti, ar pirks, ar statysis būstą.

153 prašymai gauti iš jaunų šeimų, kurios savo gyvenamąją vietą deklaruoja Vilniaus miesto teritorijoje, 115 – Vilniaus rajono teritorijoje. Iš pateiktų prašymų gauti valstybinę paramą pirmajam būstui įsigyti 5 jaunų šeimų gyvenamoji vieta buvo deklaruota Kauno rajone, taip pat gauta po 4 prašymus iš šeimų, gyvenančių Alytaus r., Trakų r., Ukmergės r., Pasvalio r.

Daugiausiai į minėtą paramą pretenduoja jaunos šeimos, auginančios vieną vaiką, tokių yra 38%, toliau jaunos šeimos, kurios augina du vaikus – 30%, jaunų šeimų be vaikų buvo 28%.

Nuo š. m. vasario 1 d. įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimai. Valstybės subsidiją galės gauti daugiau jaunų šeimų: kai asmens nuosavybės teise turėto ar turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų arba kai turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų.

Daugiau informacijos apie valstybės paramą būstui įsigyti galite rasti čia.

Daugiau apie Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimus skaitykite čia.

Shadow up