kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projekto „Mokyklos Europos parlamento ambasadorės MEPA“ veiklos Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

ĮSPŪDŽIAI IŠ MEPA SEMINARO „MAŽŲ PROJEKTŲ VALDYMAS IR KOMUNIKACIJA“

2020 m. sausio 30 d. Europos Parlamento biuras Lietuvoje pakvietė į praktinį esamekartu.eu MEPA seminarą „Mažų projektų valdymas ir komunikacija“ Vilniuje. Seminaro tikslas – pristatyti mažų projektų organizavimo ir valdymo principus, aptarti veiksmingos komunikacijos metodus ir padėti dalyviams išvystyti projektų, kurie vėliau galėtų būti įgyvendinti, idėjas.

Giedrius Surplys, LR Ministro Pirmininko patarėjas susisiekimo ir klimato kaitos klausimais, populiariai ir suprantamai paaiškino susirinkusiems ES žaliojo kurso politiką: kas tai yra, ką tai reiškia Lietuvai bei įkvėpė veikti jau dabar – pradėti nuo savęs, savo aplinkos, bendruomenės.

Menų fabriko LOFTAS steigėja Živilė Diawara davė daug naudingų patarimų, kaip planuoti ir įgyvendinti  projektus: nuo idėjos gimimo momento iki jo užbaigimo ir rezultatų sklaidos.

Dirbant grupėse gimė pirmosios idėjos. Su šūkiu „Auginti žaliąją kartą ir žaliuoti patiems” startavo Vilniaus r. Kalvelių „Aušros”, Mickūnų, Lavoriškių ir Vilniaus Salininkų gimnazijų komandų projektas „Augu žalias”. Tikslas – nuo pat mažens ugdyti ekologinį pilietiškumą. Projekto veiklų principas – vyresniųjų klasių mokiniai veda „žaliąsias pamokas”, kurių metu žaidimų forma skatinamas draugiškas aplinkai elgesys ir gyvenimo būdas, renkama „žaliausia klasė”, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės ir dar daug įvairių smagių veiklų (pvz. kuriami atvirukai iš apdirbto, jau panaudoto, popieriaus), įtraukiami tėveliai ir kiti bendruomenių nariai. Kovo 20 d. – minint Pasaulinę Žemės dieną – susiburia šio projekto veikloje dalyvaujančios gimnazijos aptarti savo veiklos rezultatų, pasidalinti patirtimi ir naujomis idėjomis projekto veiklos tęstinumui. O atvirukai iš apdirbto popieriaus išsiunčiami į įvairias organizacijas su sveikinimais Žemės dienos proga.

 

INTEGRUOTA ANGLŲ KALBOS, ISTORIJOS IR PILIETIŠKUMO UGDYMO PAMOKA

Vasario 4 d. gimnazijoje vyko integruota anglų kalbos, istorijos ir pilietiškumo ugdymo pamoka „BREXIT EXPLAINED“ II ir III G klasės mokiniams. „Brexit“ – Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos, nuspręstas po 2016 m. birželio 23 d. referendumo, kai beveik 52% rinkėjų balsavo už pasitraukimą. Pamokos metu su istorijos mokytoja trumpai apžvelgė Europos Sąjungos istoriją. Po to su anglų kalbos mokytoja metodininke Irina Tomaševič mokiniai išsiaiškino priežastis, kodėl Jungtinė Karalystė po 57 metų narystės nusprendė palikti ES. Mokiniai svarstė, kas keičiasi jau dabar ir kas pasikeis po gruodžio 31-osios, kai baigsis pereinamasis laikotarpis (beje – akivaizdžiausias skirtumas, kurį visi pastebėjo – Briuselyje nuleista JK vėliava prie Europos Parlamento), aptarė „Brexit“ įtaką ES keturioms pagrindinėms „laisvėms“ (laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir piliečių judėjimas) ir diskutavo apie „Brexit“ pasekmes Lietuvai.


EDUKACINĖ PAMOKA EUROPOS INFORMACIJOS CENTRE

Vasario 5 d. gimnazijos jaunesnieji MEPA ambasadoriai ir grupė II G klasės gimnazistų žinias apie Europos Sąjungą gilino edukacinėje pamokoje Europos informacijos centre, kurį administruoja Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

Pamokos tikslai – aptarti  ES politikos prioritetines sritis ir jaunimo galimybes. Ką Europos Sąjunga suteikia man, kaip piliečiui? Kaip tai galiu panaudoti? Atsakymus į šiuos klausimus mokiniai rado šios netradicinės pamokos metu. Įgytas žinias įtvirtinti padėjo interaktyvus Kahoot testas ir smagus žaidimas – dėlionė.

Dėkojame Europos informacijos centro edukatoriams už turiningai ir prasmingai praleistą laiką.

#MEPALietuva


Kalvelių „Aušros“ gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė
Edita Burvytė

Shadow up