kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Edukacinė-pažintinė išvyka „Tarpukario Kaunas“

Gruodžio 19 dieną IG-IVG klasių mokiniai kartu su mokytojomis Lilija Jeremejeva, Rasa Jachimovičiene, Irina Tunkevič ir Alina Juckevič lankėsi šventiniame Kaune. Kelionės tikslas buvo ne tik pasirgrožėti Kauno egle, bet ir aplankyti istorines vietas. Aplankėme Kauno pilies prieigose pastatytą Vyčio skulptūrą „Laisvės karys“, kuri sužavėjo didingumu ir aukščiu. Bronzinės skulptūros aukštis siekia beveik 7 metrus!


„Negirdėti neregėti dalykai dedasi Velnių muziejuje! Jūs tik paklausykite: vienas biesas prapuolė, kitas pametė čeverykus, trečias be ragiuko! Vajė, o kur dar išsilakstę velniūkščiai po visą muziejų, nubėgo net į dailininko A. Žmuidzinavičiaus valdas ir prikrėtė ten šposų“... Šitokių istorijų mokiniai išgirdo vieninteliame pasaulyje velnių muziejuje, kuriame saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių bei suvenyrų. Čia  mokiniai išvydo velnių iš medžio, stiklo, tekstilės, porceliano, popieriaus.  Taip pat lankėsi name, kuriame gyveno tarpukario dailininkas A. Žmuidzinavičius.

Istorinėje Lietuvos Respublikos Kauno Prezidentūroje gidas apžvelgė istorinį kontekstą ir aplinkybes, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Mokiniai  susipažino su Prezidento rūmų istorija, sužinojo, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kuomet čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Mokiniai sužinojo, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Trumpai pristatytos Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų šeimos. Apžvalginės ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo eksponuojamas parodas, kolekcijas. Taip pat gimnazistai žaidė žaidimą  „Pažink prezidentus“, kurio metu pagilino žinias apie  mūsų prezidentų gimimo vietas ir datas,  įgytas profesijas, amžių, kada jie pradėjo eiti prezidento pareigas ir kiek laiko tai truko, kokias knygas parašė, kokios buvo jų šeimos ir laisvalaikio pomėgiai.

Toliau mokiniai tęsė pažintį su Kaunu ir nuvyko į niūrią IX forto tvirtovę, kurioje susipažino su forto gynybinių įtvirtinimų struktūra: apsilankė požeminėse susisiekimo galerijose, su buvusiomis artilerijos pabūklų ir įgulos pozicijomis, artilerijos ginkluote. Taip pat išvydo IX forto įgulos naudotą geriamojo vandens šulinį, amunicijos sandėlius, artilerijos pabūklų ir įgulos slėptuves. Vėliau apsilankė tarpukario Lietuvos laikotarpiu IX forte veikusio Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyriaus kalinių kamerose, karceriuose, pasimatymų kambaryje. Gimnazistai buvo supažindinti su skirtingais IX forto istorijos laikotarpiais.

Mokiniams ir mokytojams išvyka buvo įdomi, naudinga, kuri praplėtė žinias apie laikinąją Lietuvos sostinę.


                                                                                      Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė

Shadow up