kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Artimieji rytai tavo mokykloje“ Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje

Kiekvieno mokytojo tikslas – mokymąsi padaryti įdomų, aktualų, reikšmingą, susietą su mokinio reikmėmis ir praktiniu pritaikymu. Atsižvelgdami į vis didėjantį žmonių mobilumą, komunikacines galimybes, turime skirti daugiau dėmesio ir polikultūriniam ugdymui. Jau mokykloje vaikai turi išmokti tolerancijos ir pakantumo, pagarbos kitokias tradicijas puoselėjantiems, kitaip apsirengusiems ar besielgiantiems žmonėms. Labai svarbu pateikti teisingą informaciją ir griauti susiformavusius stereotipus, kurie iškreipia vaizdą ir kuria dirbtinius barjerus tarp skirtingų kultūrų.


Labai džiaugiamės galėdami dalyvauti Arabų kultūros forumo organizuotame projekte „Artimieji Rytai tavo mokykloje“, kuris atnešė paslaptingo rytietiško dvelksmo į mūsų gimnaziją, supažindino su arabų pasaulio ypatumais, paskutinį dešimtmetį vakarų pasaulyje ypač išpopuliarėjusia arabų jaunimo literatūra, perteikė arabų kalbos, rašymo pagrindus, papasakojo apie arabų istoriją ir kultūrą, islamo meno subtilumus, išties labai besiskiriančius nuo vakarietiško  meno vaizdavimo formų ir būdų.

Projektas vyko rugsėjo – lapkričio mėnesiais, jame dalyvavo gimnazijos 7-IVG klasių mokiniai ir mokytojos Virginija Giedraitytė, Aida Lukšienė ir Daiva Petkauskienė. Susidomėjimas buvo labai didelis. Ar jis buvo įdomus? Naudingas? Paveikė ir pakeitė mūsų įsivaizdavimą apie Rytų šalis? Apie tai kalba vaikų aktyvus įsitraukimas į projekto organizatorių surengtą konkursą bei sėkmingas pasirodymas jame. Diplomais, dovanomis ir 30 eurų vertės čekiais apdovanotos konkurse dalyvavusios mokinės Saulė Petkauskaitė (7a kl.) ir Ieva Našlėnaitė (8 kl.), antrosios vietos laimėtojas Artūras Babelis (7a kl.), sukūręs videofilmą, kuriame palygino Lietuvos ir Saudo Arabijos ypatumus, apdovanotas diplomu, dovanomis ir 50 eurų vertės čekiu, na, o pirmosios vietos laimėtoja Adelė Jacevičiūtė (7a kl.), sukūrusi lietuvių ir arabų drabužius lyginantį stendą, apdovanota diplomu, dovanomis ir net 100 eurų vertės čekiu. Konkurso dalyviai ir laureatai apdovanoti gruodžio 18 d. Vilniaus universitete vykusios tarptautinės baigiamosios konferencijos metu. Konferencijoje dalyvavo Saudo Arabijos, Egipto, Irako ambasadoriai, Omano ir Jordanijos konsulatų atstovai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos  atstovai ir kiti garbingi svečiai. Konferencijoje pranešimą skaitė ir dalyvavimo projekte patirtimi pasidalino gimnazijos geografijos vyresnioji mokytoja Daiva Petkauskienė, į konferenciją vyko ir mūsų gimnazijos 7a klasės mokiniai su klasės vadove Aida Lukšiene.

Ilgus šimtmečius rytai mums buvo tolima paslaptimi, todėl labai džiaugiamės galėdami praskleisti šį paslapties šydą. Dėkojame projekto organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti šiame projekte ir labai tikimės tolimesnio bendradarbiavimo, kuris, net neabejojame, bus toks pat įdomus, sėkmingas ir, žinoma, reikalingas.


Geografijos vyresnioji mokytoja
Daiva Petkauskienė

Shadow up