kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savanorystės savaitė Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

Gruodžio 5 d. minima Tarptautinė savanorystės diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985 m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m. Šia proga gimnazijoje vyko „Savanorystės savaitė“. Tai viena iš vykdomo projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veiklų. Tikslai ir uždaviniai: supažindinti su savanorių veikla, jų tarnybomis, su ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo programomis: „Europos solidarumo korpusas“, „Erasmus+“, „Eurodesk“, suteikiančioms europiečiams galimybę mokytis, stažuotis, įgyti patirties ir savanoriauti; skatinti savanoriauti ir kurti savanorišką veiklą skatinančius projektus; sutelkti Vilniaus rajono mokinius ir Kalvelių bendruomenę kūrybiniam bendradarbiavimui; užtikrinti gerosios darbo patirties, idėjų sklaidą.


Savanorystės savaitės veiklos:

  • Gruodžio 4 d. I G klasės mokiniai vedė pradinukams (1-4 kl.)  „Savanorystės pamokėles“, kurių tikslai ir uždaviniai: atkreipti dėmesį į kitų žmonių darbą, įvertinti jo prasmingumą ir reikalingumą; suprasti, kiek daug gimnazijoje yra žmonių – ir vaikų, ir suaugusių! – pasirengusių jiems padėti; išsiaiškinti, kuo, kaip, kada ir kam galima savanoriškai padėti. Galutinis rezultatas – plakatas „Mano savanorystės idėja“.

  • Gruodžio 2-5 d. 5-8, I G-III G klasių mokiniai klasių valandėlių metu su klasės vadovais aptarė savanorystės bei neatlygintino darbo reikšmę ir svarbų indėlį į visuomenės gyvenimą bei šalies gerovę, susipažino su ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo programomis „Europos solidarumo korpusas“, „Erasmus+“, „Eurodesk Lietuva“.

  • Gruodžio 5 d. istorijos mokytoja metodininkė Edita Burvytė ir užsienio kalbos (anglų) mokytoja metodininkė Irina Tomaševič ir jaunieji ambasadoriai organizavo Vilniaus r. konferenciją „Savanorystės mugė“, kurioje dalyvavo Vilniaus rajono Kalvelių „Stanislovo Moniuškos“ ir „Aušros“ gimnazijų, Buivydžių „Tadeušo Krivickio“, Lavoriškių gimnazijos mokiniai ir mokytojai bei svečiai: Vilniaus r. Šeimos ir vaiko krizių centro socialinės darbuotojos Diana Petkevičienė ir Edita Kunigel-Zajankovskaja, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Kenos pasienio užkardos specialistė Jana Lembutaitė ir jaunesnioji specialistė Alė Taratasiuk, RDKC Kalvelių skyriaus direktorė Vilija Novicka, Kalvelių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Natalija Vercholamova, Kalvelių FK „Ave.Ko“ treneris Pavel Pristavko, buvę gimnazijos mokiniai, anksčiau dalyvę gimnazijos savanorystės projektuose. Konferencijos metu istorijos mokytoja metodininkė Edita Burvytė ir užsienio kalbos (anglų) mokytoja metodininkė Irina Tomaševič perskaitė pranešimą „Jaunimo savanorystės galimybės Lietuvoje ir Europos sąjungoje“, I G klasės mokinės Viktorija Vinogradova ir Brigita Lesnickytė pristatė savo projektą „Padėkite gyvūnams“, buvusi gimnazijos mokinė Viktorija Vasilovič pristatė 2011-2015 m. gimnazijos savanorystės projektus, taip pat su  savanorystės idėjomis savo gimnazijoje supažindino  Vilniaus r. Lavoriškių gimnazistai. Vyko kūrybinės dirbtuvės „Mano savanorystės idėja, kurių metu buvo sukurti 5 savanoriškos veiklos projektai: „Skaitome akliesiems“ (padėti akliesiems ir silpnaregiams integruotis į visuomenę), „Iš širdies į širdį“ (labdaringas koncertas senoliams paremti), „Fizinis aktyvumas kitaip“ (Kalvelių bendruomenės fizinio aktyvumo ir kartų bendravimo skatinimas), „Švęskime Kalėdas kartu“ (bendradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos skatinimas, „Savanorystės idėjų „banko“ kūrimas ir viešinimas), „Gerumas mus vienija“ („Kūrybinių dirbtuvių“, labdaros mugių ir savanoriškų veiklų organizavimas, Lietuvos pasienio gyvenviečių senolių rėmimas, bendradariaujant mokiniams ir Valstybės sienos apsaugos departamentui). „Savanorystės mugės“ metu buvo išrinkta geriausia savanorystės idėja – „Fizinis aktyvumas kitaip“. Ją įgyvendinti įsipareigojo Kalvelių FK „Ave. Ko“, Kalvelių „Aušros“ bei „Stanislovo Moniuškos“ gimnazistai. Kitos savanorystės idėjos taip pat sulaukė didelio palaikymo ir, tikimės, bus įgyvendintos.

  • Gruodžio 6 d. I G kl. mokiniams vyko pilietinio ugdymo pamoka „ES politikos sritys. ES sprendimų poveikis mūsų gyvenimui. Keturios ES laisvės“. Buvo plačiau susipažinta su ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo programomis „Europos solidarumo korpusas“, „Erasmus+“, „Eurodesk Lietuva“ naujuoju portalu „Žinau viską“, suteikiančioms europiečiams galimybę mokytis, stažuotis, įgyti patirties ir savanoriauti. Vyko diskusija apie ES sprendimų poveikį žmonių gyvenimui.

 

#MEPALietuva
Istorijos mokytoja metodininkė Edita Burvytė

Shadow up