kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone dalyti atšvaitai bei pasakota apie jų svarbą

Šiandien, lapkričio 6-ąją, Lietuvoje minima Atšvaitų diena. Skatindami saugų eismą ir saugaus eismo įgūdžių ugdymą Vilniaus rajono savivaldybė kartu su VAVPK Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnais bei Visuomenės sveikatos biuro atstovais Vilniaus rajone vykdė prevencinę priemonę „Atšvaitą turi – saugesnis esi“.


Prevenciniame renginyje dalyvavo Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio bei Gedimino gimnazijų pradinių klasių mokiniai ir mokytojai, taip pat lankytasi Maišiagalos lopšelyje-darželyje ir Šumsko pagrindinėje mokykloje. Atšvaitų dienos minėjimą Vilniaus rajone suorganizavę VAVPK Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai bei atvykęs policijos bičiulis Amsis supažindino švietimo bendruomenę bei prie Vilniaus rajono prekybos centrų sutiktus praeivius su tykančiais pavojais kelyje tamsiu paros metu, papasakojo apie atšvaitų svarbą, kartu su moksleiviais demonstravo teisingus atšvaitų naudojimo būdus ir neturintiems atšvaitų juos įteikė.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato I-ojo veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas ir bendruomenės pareigūnas Stanislav Voicechovkij pasveikinęs į prevencinį renginį sugūžėjusius Nemenčinės gimnazijų pirmos ir antros klasės moksleivius, linkėjo saugių kelionių į mokykla ir namo. „Susirinkome čia, nes šiandien minime Atšvaitų dieną. Prisiminkite, kad keliuose visada turime būti matomi, būtina užsidėti atšvaitus, nes saugumas yra svarbiausia“, – susirinkusiems nemenčiniečiams priminė pareigūnas.

Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti užsidėti atšvaitų. Trumpas šviesus paros metas apsunkina eismo sąlygas, todėl, nors ir pasirinkus saugų greitį, stabdymo kelias pailgėja, o tai lemia vis atsinaujinantį nelaimių skaičių.

Raginame visus nepamiršti užsidėti atšvaitus, juos nešioti teisingai bei eiti tinkama kelio puse. Rūpinkimės savimi ir savo artimaisiais, gerbkime kitus eismo dalyvius!

Primename apie atšvaitų naudojimo taisykles:

- Juostinį atšvaitą svarbu pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;

- Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje;

- Atšvaitus reikia dėtis ant dešinės rankos ir kojos arba segtis dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai;

- Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui.

Būkime saugūs! 


Shadow up