kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė kompensuos nepasiturinčių asmenų dantų protezavimo išlaidas

Spalio 25 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto. Numatoma tikslinė finansinė parama mažas pajamas gaunantiems Vilniaus rajono gyventojams, neturintiems teisės į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, ir kuriems dantų protezavimo paslaugos yra būtinos. 


Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakyme Nr. V-1490 įtvirtintas nuostatas, teisę į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išmoką turi tik tie asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, taip pat asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais bei vaikai.

Vis dėlto, specialistų teigimu, dantų praradimas anaiptol nėra tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Su dantų protezavimu ar dantų implantavimu gana dažnai susiduria ir jauni žmonės, kurie dantis praranda nelaimingų atsitikimų metu ar užklupti ligų. Nemaža Lietuvos gyventojų dalis jiems reikiamos odontologinės priežiūros įpirkti negali. 2018 m. Lietuvos statistikos departamentas ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija pradėjo skaičiuoti absoliutaus skurdo rodiklius. Apskaičiuota absoliutaus skurdo riba 2017 m. – 238 Eur per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 500 Eur – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius pasiūlė padėti mažas pajamas gaunantiems darbingo amžiaus asmenims, neturintiems teisės į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Savivaldybės specialistų teigimu – dantų protezų funkcija, tai ne tik atstatyti kramtymo funkciją, dantų praradimas tampa ir asmens užsidarymo, atsiribojimo nuo žmonių priežastimi. Žmonės vengia šypsotis, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų. Netekęs dantų žmogus praranda pasitikėjimą savimi, jam sunku įsidarbinti ir dėl to skurdo problema vis gilėja. Visa tai sudaro sąlygas socialinei atskirčiai, bedarbystei, mažina jų socialinį bei ekonominį aktyvumą. Palaipsniui jie išstumiami iš priimtino gyvenimo būdo šalyje, kurioje jie gyvena.

Nuo šiol Vilniaus rajone gyvenamąją vietą deklaravęs darbingo amžiaus asmuo, kurio vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienam gyvenančiam asmeniui neviršija 2 valstybės remiamų pajamų dydžių (244 Eur) per mėnesį, apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, neturintis teisės į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, ir kuriam dantų protezavimo paslaugos yra būtinos, galės kreiptis dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto.

Dantų protezavimo paslaugų teikimas kompensuojamas ir paslauga teikiama, kai burna jau yra sanuota ir paruošta dantų protezavimui.

 

Dėl būtinosios pagalbos kompensacijos dantų protezavimui gali kreiptis asmenys:

- kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties;

- kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (nudilusi daugiau kaip 1/3 danties vainiko);

- kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5 ir 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio.
Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up