kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame į projekto „Lietuvos vizija: 2119“ baigiamąjį renginį

Kviečiame į Lietuvos nacionalinis dramos teatro įgyvendinamo edukacinio projekto „Lietuvos vizija 2119“ baigiamąjį renginį, kuris vyks rugsėjo 13 d. 18 val. Rukainių kultūros centro kieme (Vilniaus g. 12, Rukainiai).


Baigiamajame renginyje visus atvykusius linksmins jaunųjų Rukainių šokėjų pasirodymai bei bus galimybė kartu kurti Rukainių žemėlapį.

 

Lietuvos vizija 2119 projektas

Lietuvos nacionalinio dramos teatro jau antrus metus vykdomas edukacinis projektas „Lietuvos vizija“ šiemet yra orientuotas į Vilniaus rajono bendruomenės. Projekto metu 3 menininkų komandos kartu su suinteresuotomis organizacijomis, menininkais ir bendruomenių nariais kuria dabarties ir ateities vizijas savo aplinkoje, kaimynystėje ir įgyvendina jas čia ir dabar. Projekto „Lietuvos vizija 2119“ metu siekiama skatinti regionuose gyvenančių žmonių pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo gimtaisiais miesteliais, bendruomenių nariai raginami aktyviai įsitraukti į savo gimtinės ir šalies ateities planavimą bei kūrimą.

Menininkų komandos dirbo 3-ose Vilniaus rajono bendruomenėse – Kalveliuose, Rukainiuose ir Nemenčinėje

Projekto metu Kalveliuose esančiame Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre skulptorius ir tapytojas Darius Bastys ir jo žmona grafikos dizainerė Lina Bastienė kartu su bendruomene šioje vietoje sodino įvairių augalų sodą. Kartu su bendruomene jie kūrė svajonių sodo maketus, o vėliau drauge sodino medelius. Tokiu būdu buvo siekiama sukurti vietą, kuri suburtų bendruomenė pabūti kartu ilgesnį laiką.

Nemenčinės Vaikų ir paauglių socialiniame centre dirbo režisieriaus ir aktoriaus P. Tamolės vadovaujama komanda. Kartu su scenografu Vladu Suncovu jie kūrė interaktyvią lentą, kuri sudarytą iš keturių plokštumų, atskleidžia faktus apie socialinio centro vaikų gyvenimą. Kuriant interaktyvią lentą menininkų komanda susitikdavo su įvairaus amžiaus vaikais ir jaunuoliais, klausėsi jų istorijų ir visą informaciją susistemino pagal tris amžiaus grupes.

Rukainių bendruomenėje dirbo skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis, kuris sukūrė didžiulį (apie 3 metrų aukščio) rutulį, ant kurio skulptorius drauge su vietos žmonėmis sumodeliavo Rukainių žemėlapį. Sukurtas kūrinys pastatytas Rukainių kultūros centro kieme.

Shadow up