kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prieš naujuosius mokslo metus – Vilniaus rajono švietimo bendruomenės konferencija

Artėjant naujai mokslo metų pradžiai, Vilniaus rajono „Verdenės“ gimnazijoje susirinko Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovai bei svečiai, kurie vykusioje konferencijoje aptarė svarbiausias švietimo aktualijas, prioritetus ir pasiektus rezultatus.


Į švietimo įstaigų vadovų konferenciją Paberžėje atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotoja Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen kartu su vedėjo pavaduotoja Janina Klimaševska bei skyriaus specialistais, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Biudžeto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Marina Symonovič, Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Stanislav Voitechovskij ir Andželika Rakauskienė bei Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovai ir darbuotojai. Perskaityti Dievo žodžio liturgiją bei palaiminti visus prieš naujuosius mokslo metus atvyko Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos kun. klebonas Marek Gladki ir Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos kunigas vikaras Juzef Makut. Konferencijos pradžioje taip pat tylos minute pagerbti į amžiną poilsį išėję buvę kolegos.

Visus atvykusius į tradicinę švietimo bendruomenės konferenciją pasveikino Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorė V. Dapkevičienė, kuri pasidžiaugė, kad naujuosius mokslo metus gimnazija pasitiks su gražiu remontu bei nuoširdžiai padėkojo Vilniaus rajono savivaldybei už įsibėgėjusius sporto aikštyno remonto darbus. Jau čia pat artėjant rugsėjui, direktorė palinkėjo visiems kūrybiškumo, sėkmingų ir rezultatyvių naujų mokslo metų. Savo meniniais pasirodymais prie sveikinimų prisidėjo ir Paberžės „Verdenės“ bei Šv. Stanislavo Kostkos gimnazijų auklėtiniai, kurie atliko muzikinius ir šokio kūrinius.

Džiaugdamasi matydama naujiesiems mokslo metams pasiruošusius švietimo įstaigų vadovus, Vilniaus rajono savivaldybės merė pasveikino visą susirinkusią švietimo bendruomenę ir visus atvykusius svečius. „Labai džiugu, kad Jus visi esate pasiruošę ir toliau dirbti atiduodant save šiai kilniai profesijai. Džiaugiuosi, kad mūsų rajone dirba daug kompetentingų pedagogų ir tiesiog gerų bei rūpestingų žmonių, išleidžiančių į pasaulį mūsų atžalas, kurie yra mūsų ateitis. Ačiū Jums už Jūsų gerą širdį ir rūpestį, Sveikinu visus dar kartą ir linkiu daug sveikatos, stiprybės ir sėkmingų naujų mokslo metų. Telydi Jus mokinių ir tėvų pagarba kasdien“, – artėjančios mokslo ir žinių dienos proga tarė merė. Merė taip pat pasidžiaugė mokinių ir mokytojų pasiekimais bei geromis švietimo įstaigų sąlygomis. Dauguma jų naujuosius mokslo metus pasitinka pagražėjusios, atsinaujinusios, o kai kurioms teks palaukti remontų pabaigos ir prisitaikyti prie laikinų nepatogumų, bet vėliau, neabejotina, rezultatas visus nudžiugins. Merė Marija Rekst taip pat įteikė padėkos raštus švietimo įstaigoms, prisidėjusioms prie 7-tos Vilniaus rajono piligriminės kelionės pėsčiomis kun. Juzefo Obrembskio pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą organizavimo.

Prisidėdama prie sveikinimo žodžių, Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen pabrėžė švietimo naudą, tardama V. Hugo žodžius, kad tautos didybė nematuojama žmonių skaičiumi, kaip žmogaus didybė nematuojama jo ūgiu; vienintelis matas yra jos išprusimas ir dorovė. Tęsdama kalbą, vedėja pažymėjo: „Švietimas yra prioritetinė Savivaldybės sritis, nes būtent švietimas lemia visuomenės pažangą, saugo ir kuria tautos tapatybę bei perduoda vertybes, o savo paskirtį geriausiai atlieka tada, kai jo raida lenkia bendrąją visuomenės raidą, todėl mūsų visų tikslas – kūrybiškas švietimas kiekvienam, kuris padėtų įveikti socialinę atskirtį ir kiekvienam mokiniui pasiekti pačių geriausių rezultatų Tegul naujieji mokslo metai bus kupini įsimintinų akimirkų ir nuostabių laimėjimų“, – tarė S. Segen.

Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen taip pat visiems susirinkusiems pristatė Vilniaus rajono savivaldybės 2018-2019 m. m. švietimo apžvalgą ir veiklos kryptis ateinantiems mokslo metams. Savo pristatyme S. Segen kalbėjo apie švietimo įstaigų tinklą, finansavimą, didėjantį mokinių skaičių, praeitų mokslo metų mokinių pasiekimus bei prioritetus. Svarbiausi 2019-2020 m. m. švietimo prioritetai: orientuotis į skirtingus mokinių poreikius, skirti dėmesį kiekvienam mokiniui, plėtoti prevencines programas, skirtas patyčių ir smurto mokyklose mažinimui, gerinti gimtųjų ir valstybinės kalbų ugdymo kokybę, skirti daugiau dėmesio pilietiniam ir dvasiniam ugdymui, ugdymo procese labiau naudotis ugdymo aplinkos ir erdvių teikiamomis galimybėmis.

Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič pristatė 2018-2019 m. m. veiklos ataskaitą bei aktualijas. Vilniaus rajono policijos komisariatui aktyviai bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, atvykęs Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas S. Voitechovskij visiems susirinkusiems papasakojo apie planuojamų prevencinių renginių įgyvendinimą. Apie patrauklų, kokybišką, praktine tiriamąja veikla grįstą ugdymą, atsižvelgiant į įvairių gabumų turinčius mokinius kalbėjo „Verdenės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė R. Stankevičienė, o Šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos direktorė J. Driukienė papasakojo apie gamtos mokslų ugdymą kitaip.

Konferencijos metu taip pat paliesti aktualūs ugdymo finansavimo ir mokytojų darbo apmokėjimo klausimai. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Biudžeto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Marina Symonovič švietimo įstaigų vadovams pristatė naujausias ir aktualiausias finansines aktualijas švietimo srityje.

Konferencijos pabaigoje vyravo diskusijos įvairiais švietimo klausimais bei dalinimasis gerąja patirtimi, visiems atvykusiems taip pat buvo aprodytos atnaujintos Paberžės „Verdenės“ gimnazijos patalpos.

 

 

 

Shadow up