kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinė priemonė skirta sukčiavimo užkardymui ir gyventojų turto apsaugai

Sukčiavimai ir vagystės – tai nusikalstamos veikos, su kuriomis dažniausiai susiduria gyventojai. Siekiant skatinti visuomenę nelikti abejingiems nusikalstamoms veikoms, suteikti visuomenei aktualios informacijos apie sukčiavimo užkardymo būdus ir asmens turto apsaugą, š. m. rugpjūčio 11 d. Vilniaus apskrities policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Anželika Rakauskienė Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėjimo į dangų ir Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčiose organizavo susitikimus su gyventojais, kuriuose bendrai dalyvavo apie 300 žmonių.


Susitikimo metu, bendruomenės pareigūnė gyventojams pristatė sukčiavimų atvejų apžvalgą Vilniaus rajono teritorijoje: sukčiavimai internetu, telefoniniai sukčiai, kiti sukčiavimo atvejai. Bendruomenės pareigūnė gyventojus ragino būti atidesniais ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ar elektroninės bankininkystės duomenų. Paaiškino, kad sukčius gali paskambinti ir naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu pranešti apie įvykusią nelaimę (eismo įvykį, apie tai, kad galimai jų artimasis sužalojo kitą asmenį). Sukčius gali apsilankyti namuose, prisistatant įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais, specialistais (seniūnijos darbuotojais, policijos atstovais, gydymo įstaigų atstovais, šilumos tinklų ar elektros tinklų atstovais ar kt.). Ragino nebūti patikliais ir nepervesti bei neperduoti į rankas didelių pinigų sumų nepažįstamiesiems.

Pareigūnė įspėjo gyventojus, kad norėdami apsaugoti savo turtą, nesinešiotų su savimi didelių pinigų sumų. Telefonus, dokumentus ir raktus laikytu vidinėse drabužių kišenėse. O išeinant iš namų visada patikrinti ar užrakino namų duris ir ar nepaliko jose raktų, taip pat ar uždarė namų langus, net ir tada, jei išėjo iš namų trumpam laikui. Išvykstant ilgesniam laikui, apie tai informuotų savo kaimynus. O būnant namuose, patarėme nelaikyti prieškambaryje vertingu daiktų ir visada atkreipti dėmesį į įtartinus asmenis, sutiktus laiptinėje arba šalia namų.

Gyventojams buvo išdalinti informacinio pobūdžio lankstinukai su patarimai kaip elgtis ir ką daryti, kad apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo turtą. Priminta, kad esant net menkiausiam įtarimui, jog susidūrėte su nusikaltėliu, praneškite trumpuoju numeriu 112!

Susitikimo pabaigoje bendruomenė pareigūnė gyventojus informavo, kad Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai gyventojus priims naujose ir moderniai įrengtose patalpose, esančiuose P. Vileišio g. 20C, Vilniuje.

Shadow up