kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų vasaros stovykla „Gamtos draugai“ 1-4 klasių mokiniams

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.


Birželio 10-14 dienomis Rukainių gimnazijoje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Gamtos draugai“ 1-4 klasių mokiniams, kurią organizavo soc. pedagogė Jovita Gilevič.  Stovyklos tikslas buvo organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą vasaros atostogų metu, sudarant sąlygas mokinių saviraiškai, bendradarbiavimui, įsitraukimui į aktyvią laisvalaikio veiklą, smagiai ir turiningai praleisti laiką stovykloje.  Vaikai buvo suskirstyti į dvi komandas: 1-2 klasių mokiniai (mokytojos D. Bojarovič, K Chodorovič, E. Jaroš) ir 3-4 klasių mokiniai (mokytojos K. Jeršova, N. Balcevič).

Pirmoji diena buvo labai darbinga, nes reikėjo vaikams susipažinti, išmokti stovyklos šūkį, parašyti stovyklos pavadinimą ir jį pakabinti. Stovyklautojai buvo supažindinti su stovyklos programa, vidaus tvarkos taisyklėmis. Vaikai sulaukė ir svečių. 7 klasės mokiniai sušoko šokį, padainavo dainą ir kartu su visais vaikais atliko aerobikos pratimus. Biologijos mokytoja A. Karpovič parodė šou su sausu ledu. Laisvalaikį mokiniai leido aktyviai: dainavo, šoko, žaidė žaidimus, piešė, žiūrėjo filmą apie gyvūnus.

Antroji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Alpakų ūkį į Trakus. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja. Vaikai taip pat sužinojo, kaip ir kam yra gaminama alpakų vilna. Labai didelį džiaugsmą sukėlė vaikams tai, kad jie patys galėjo pamaitinti alpakas, paglostyti ir nusifotografuoti su jomis. Taip pat vaikai susipažino ir su kitais ūkio gyventojais – čichuachua veislės šuniukais, kuriuos galėjo palaikyti ant rankų, paglostyti ir išgirsti, kaip jie dainuoja.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Lietuvos žirgyną. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su skirtingomis žirgų veislėmis, žirgyno istorija, žirgų psichologija ir elgsena. Kiekvienas žirgas, kaip ir žmogus, yra kitoks: turi skirtingą istoriją ir kilmę, išskirtinę išvaizdą, spalvą ir net charakterio bruožus.  

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Pelėdų parką Rudaminoje. Vaikai susipažino su įvairių rūšių pelėdomis. Vos atvykus į sodybą visus pasitiko pelėdos, tupinčios prie tvenkinio. Pradinukai pamatė ir triušiukų narvus! Parko šeimininkas mielai ir labai įdomiai papasakojo apie šio parko gyventojus. Vaikai galėjo pamatyti iš arti ir palaikyti pelėdas ant rankos bei nusifotografuoti su jomis. Vaikai sužinojo, kuo šie paukščiai maitinasi, kiek laiko gyvena, kur gyvena ir kaip juos prisijaukinti – juk jie plėšrūnai. Nors parke užtrukome apie valandą laiko, tačiau visi vaikai grįžo kupini gerų įspūdžių.

Paskutinę, penktąją stovyklos dieną, vaikų laukė staigmena. Po pusryčių, grįžus į stovyklą, vaikų laukė animatorė Olga Černiavska, kuri su vaikais šoko, dainavo, žaidė įvairius judriuosius žaidimus. O kiek vaikams džiaugsmo buvo, kai animatorė rodė muilo burbulų šou!

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti…. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

Saugios ir turiningos vasaros!


Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolia Balcevič

Shadow up