kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šventė vienijanti šeimas. Šeimos festivalis ir šokių kolektyvo „Kropelki“ 20-metis Marijampolyje

Šeštadienį, birželio 1 d., Palisados parke Marijampolyje vyko tradicinė 9-ąjį kartą organizuojama bei visų kasmet laukiama Šeimos šventė, kurią šiemet vainikavo 20-asis šokių kolektyvo „Kropelki“ gyvavimo jubiliejus.


Šventė prasidėjo nuo Šv. Mišių, kurias aukojo Parudaminio parapijos klebonas Miroslav Balcevič. Jubiliejaus ir Šeimos šventės proga šokių kolektyvas „Kropelki“ parengė turiningą meninę programą. Festivalio svečiai galėjo sudalyvauti lenkų ir lietuvių liaudies žaidimuose, susipažinti su įvairių tautų populiariausiais šokių žingsneliais bei stebėti nepakartojamą jaunųjų šokio kolektyvo „Kropelki“ narių pasirodymą. Pasveikinti scenos kolegų su gražiais pasirodymais taip pat atvyko kolektyvai „Malwy“, „Korzyść“, liaudies šokių kolektyvas „Hałas“, rokenrolo grupė „Wrong way“. Taip pat renginio metu buvo renkamos aukos Mykolo Sapočkos hospiso vaikų skyriaus statybai.

Renginio dalyviai galėjo pasivažinėti arklio traukiamu vežimu bei pasistiprinti pasivaišindami lauko virtuvėje paruoštomis vaišėmis. Mažiausiuosius renginio svečius laukė žaidimai, batutas, cukrinė vata, kukurūzų spragėsiai ir ledai. Po koncerto vyko diskoteka ir laužas.

Pasidžiaugti kartu su visais puikiai suorganizuota švente atvyko daug garbių svečių: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski, Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Tarybos nariai Viktor Bojarovič bei Edmund Šot, Marijampolio seniūnijos seniūnas Andržej Žabelovič, Marijampolio vaikų lopšelio – darželio direktorė Irena Tamoševičienė, Vilniaus rajono Rakonių pagrindinės mokyklos direktorė Jolanta Antonceva. Pasidžiaugti šokio kolektyvo „Kropelki“ menine veikla ir pasiekimais taip pat atvyko šio kolektyvo įkūrėja ir pirmoji vadovė Kristina Skolzneva-Striupienė bei buvę šio šokio kolektyvo šokėjai.

Į šventę atvykęs Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski padėkojo šventės iniciatoriams ir organizatoriams už puikią šeimos šventę, pabrėždamas, kad ši šventė yra geras pavyzdys kitiems organizuoti panašius renginius. Savo kalboje, V. Tomaševski išryškino šeimos sampratą, kuri anot europarlamentaro, bus stipri, jei bus stipri valstybė. Gražios Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga V. Tomaševski nuoširdžius sveikinimus taip pat skyrė vaikams, pabrėždamas, kad vaikystė tai ne tik pramogos ir teisės, bet ir pareigos – vaikai turi suprasti, kad reikia gerbti tai, kas gyvenime yra svarbiausia – tėvus, senelius ir artimuosius.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo narys Česlav Olševski, kuris išreiškė džiaugsmą būti kartu su Marijampolio bendruomene tokios gražios šventės proga. Seimo narys palinkėjo, kad laimė ir meilė vyrautų visų šeimų namuose. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos ir jos seniūnės Ritos Tamašunienės vardu, Č. Olševski įteikė gėles ir skyrė nuoširdžius padėkos bei sveikimo žodžius šokio kolektyvo „Kropelki“ vadovei Kristina Voleiko. Linkėdamas daug sėkmės, meninių pasiekimų ir daug kūrybos, Seimo narys padėkojo už ilgametį kūrybinį darbą bei už meilės skiepijimą muzikai ir šokiams.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikino visas Marijampolio seniūnijos šeimas ir pasidžiaugė, kad visi seniūnijos gyventojai sudaro tarsi vieną didelę šeimą, kuri drauge gali daug pasiekti. „Noriu palinkėti, kad Dievas Jūsų šeimose visada būtų pirmoje vietoje, tik tuomet viskas gyvenime klostysis gerai ir darniai“, – tarė visiems susirinkusiems merė. Merė taip pat savo bei Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorės Violetos Čereškos vardu padėkojo visiems šokėjams bei visiems šventės vaikams padovanojo pintinę saldumynų.

Tai buvo puiki šventė vaikams ir suaugusiems. Kiekvienas linksmai praleido šeštadienio popietę bei patyrė daug nuostabių akimirkų. Tai buvo maloni popietė, kuri sujungė šeimas šios gražios šventės proga.

 

    Andžej Aškelovič
Foto: Justyna Zinkevič

 

 

 

 

Shadow up