kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos psichologų kongresas

Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos vadovas š. m. gegužės 25 d. kasmetiniame Lietuvos psichologų kongrese „DIALOGAI“, kuri organizavo Vilniaus universitetas ir Lietuvos psichologų sąjunga, pristatė pranešimą Psichointeraktyvių VERIM sistemos technikų taikymas žmogaus psichinei gerovei“. Kongresas skirtas psichologams mokslininkams ir praktikams pasidalinti naujausiais atradimais ir gerąja darbo patirtimi.


Pranešimo metu Roman Juchnevič pristatė Biofeedback (biologinio grįžtamojo ryšio) sampratą, psichointeraktyvumo teorijos koncepciją, psichointeraktyvių technikų taikymo galimybes asmens psichofiziologinei impulsų savireguliacijai.  

Švietimo sistemoje vis dažniau susiduriama su mokiniais, turinčiais savireguliacijos – gebėjimo valdyti savo emocijas ir impulsus – sunkumų. Biologinio grįžtamojo ryšio metodas, taikant psichointeraktyvias technikas VERIM sistemoje, padeda mokytis savireguliacijos realiuoju laiku, „čia ir dabar“, atsižvelgiant į kūno siunčiamus signalus. Metodo esme – kompiuterinės programos pagalba žmogui suteikiama informacija apie jo kūno fiziologinę funkciją (pvz. odos varžą, širdies ritmą, kvėpavimo dažnį). Kintant psichologinei būklei kinta fiksuojami fiziologiniai parametrai ką žmogus kompiuterio ekrane mato kaip žaidymo animacijos pakeitimus. Taip palaipsniui išmokstama savireguliacijos ir nepageidaujamos emocinės reakcijas bei disfunkcinį elgesį keisti į tinkamą.

Ilgalaikis darbas praktikoje dirbant su Biofeedback VERIM sistema patvirtina šio metodo individualių ir grupinių pratybų efektyvumą švietimo, sporto ir sveikatos srityse sprendžiant savireguliacijos, streso valdymo ir pan. problemas, siekiant optimalaus žmogaus funkcionavimo ir psichinės gerovės.Shadow up