kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinis projektas „Stop naujoms tragedijoms keliuose“

Sušilus orams bei artėjant vasaros atostogų metui, gatvėse padaugės jaunųjų eismo dalyvių. Kas nusitvėręs dviratį, kas motorolerį, o kas ir automobilį – visi skubės džiaugtis vasara. Tam, kad būtų galima saugiai mėgautis pasivažinėjimu, naudinga jauniesiems dviračio mėgėjams priminti  esmines Kelių eismo taisykles, reglamentuojančias dviratininkų elgesį, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis.


2019 m. gegužės 14 dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, vykdydami prevencinį projektą „Stop naujoms tragedijoms keliuose“, lankėsi Nemenčinės Vaikų ir paauglių socialiniame centre.

Renginio metu bendruomenės pareigūnai Vaikų ir paauglių socialinio centro vaikais priminė saugaus eismo taisykles, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis, akcentavo, kad dviratininkams, kaip ir visiems eismo dalyviams, galioja Kelių eismo taisyklės. Informavo, kad visi eismo dalyviai privalo elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojus, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti saugiai ir laisvai. Įspėjo, kad prieš važiuojant dviračiu rekomenduojama vizualiai pasitikrinti, ar dviratis tvarkingas: ar neatsisukę ratų, švaitų varžtai, ar prisuktas vairas ir sėdynės balnelis, ar teisingai stovi stabdžių kaladėlės, ar pakankamai padangose yra oro ir pan. Dviratininkui į gatvę leidžiama važiuoti tik tada, kai dviratis atitinka numatytus reikalavimus, turi veikiančius stabdžius, garsinį signalą, atšvaitus, o dviratininkas turi visus saugos priemones – šalmą, liemenę bei  apsaugas.

Prisiminus saugaus eismo taisykles cento kieme tarp vaikų vyko varžybos (figūrinis vairavimas apvažiuojant kliūtis), kurios pareikalavo dalyvių ištvermės, stiprybės, sportinių gebėjimų. Po varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais Vilniaus rajono PK prizais.

Bendruomenės pareigūnai palinkėjo moksleiviams būti atsargiais leidžiant laisvalaikį, saugoti savo ir kitų eismo dalyvių sveikatą, gyvybę bei elgtis kultūringai, atsakingai, vairuojant dviratį.


Shadow up