kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Europos diena Rukainių gimnazijoje

Gegužės 9 dieną Rukainių gimnazijoje vyko renginys, skirtas Europos dienai. Šių metų šventė ypatinga – minime 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines. Mūsų gimnazijos bendruomenė trečius metus iš eilės dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Renginio metu prisimintos akimirkos iš nuveiktų veiklų per trejus metus. O jų buvo daug: pamokos – moduliai apie ES, išvykos, konferencija, įvairios viktorinos, konkursai, kūrybinių darbų parengimas.


Renginio metu 5-8 klasių mokiniai pristatė knygą „Ką mums sako Europos Sąjungos šalių ir jų sostinių vardai?“. Taip pat gimnazijoje buvo vykdomas mokyklinis projektas „Neišdildomos akimirkos iš kelionės po Europą“. Buvo sukurtas filmukas apie Europos Sąjungos šalis, kuriose lankėsi mokiniai ir mokytojai. Projekte dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams  buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

5–IVG klasių mokiniai pristatė po tris ES šalis, šoko nacionalinius ispanų, vokiečių šokius, dainavo latviškai, prancūziškai, vaidino, kalbėjo angliškai, skaitė lietuviškus eilėraščius, o IIG klasės mokinys klarnetu sugrojo itališką serenadą. Visų mokinių pasirodymai buvo originalūs, kūrybiški, išradingi. Taip pat mokiniai paruošė patiekalus, būdingus pristatytų šalių virtuvei.

Tačiau komisija nusprendė I vietą skirti 8 klasės mokiniams, kurie pristatė elegantiškąją Prancūziją, dainavo dainą prancūzų kalba, labai estetiškai pristatė nacionalinį patiekalą. Antri buvo IG klasės mokiniai, kurie pristatė Vokietiją, parengė įdomią ir informatyvią pateiktį ir sušoko vokišką šokį. Visus sužavėjo temperamentingas ispaniškas šokis, kurį šoko IIIG klasės mokiniai, jie užėmė trečią vietą.

Europos dienos šventėje dalyvavusi gimnazijos bendruomenė net tik pagilino žinias apie Europos Sąjungos šalių kultūrą, papročius, tradicijas, bet ir šauniai praleido laiką.

                                                                                         

  Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė

                                                           

Shadow up