kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Auksinės minutės“

„Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas Jaunųjų gydytojų asociacijos ir bendraminčių. Jo metu siekiama gerai apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir tokiu būdu išgelbėti gyvybes. „Auksinių minučių“ savanorių komandos vyksta į mokyklas visuose Lietuvos kampeliuose ir pagal naujausias Europos gaivinimo tarybos gaires veda praktinius gaivinimo mokymus 13-19 metų moksleiviams.


„Auksinių minučių‘‘ savanorių komanda aplankė ir Rudaminos F. Ruščico gimnaziją. Projekte sudalyvavo mūsų 8-IG klasių mokiniai. „Auksinių minučių“ savanoriai paaiškino moksleiviams, kaip atpažinti, kad žmogui sustojo širdis, kaip gauti aplinkinių žmonių pagalbą, išsikviesti medikus, kaip atlikti efektyvų gaivinimą krūtinės paspaudimais, gaivinimą su oro įpūtimais, kaip liepti greta esančiam atnešti širdies defibriliatorių ir kaip juo naudotis. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti teoriją apie gaivinimą, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias – išbandyti gaivinimo įgūdžius ant manekenų.

Jei žmogų ištinka nelaimė, kiekviena minutė yra verta aukso, tad kiekvienas iš mūsų privalo žinoti, kaip padėti išgelbėti gyvybę. Tikimės, kad po šių mokymų mūsų gimnazijos mokiniai nebus abejingi sąmonės netekusiam žmogui ir gebės jam suteikti pirmąją pagalbą.

Dėkojame direktoriaus pavaduotojai ugdymui Honoratai Romanovskai, biologijos mokytojai metodininkei Kristinai Voitechovič, visuomenės sveikatos specialistei Natalijai Dovkšai, lietuvių kalbos mokytojai Anai Atkinskajai, lenkų kalbos vyresn. mokytojai Alinai Miloš už projekto „Auksinės minutės“ organizavimą ir vykdymą mūsų gimnazijoje.

  

Lietuvių kalbos mokytoja
Ana Atkinskaja

Shadow up