kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šv. Velykų tradicijų puoselėjimas Vilniaus r. Avižienių vaikų lopšelyje–darželyje

Velykos - graži pavasario šventė, turinti gilias tradicijas ir papročius. Šių metų balandžio 8-19 dienomis, Avižienių vaikų lopšelyje–darželyje vyko projektas „Šv. Velykų belaukiant“, kurio tikslas – puoselėti liaudies tradicijas ir papročius.


Projektas buvo vykdomas keliais etapais. Nuo balandžio 8-tos dienos iki balandžio 19-tos dienos vaikai buvo supažindinami su Velykų papročiais ir tradicijomis. Balandžio 12-tą dieną verbų pinimo ir meistriškumo visus mokė ir dalinosi savo patirtimi mūsų įstaigos darbuotoja Teresa Griško. Senojo pinimo amato puoselėtoja, turinti 30 metų patirties, žinanti visas verbų pinimo subtilybes, dalinosi savo patirtimi, kaip verbos buvo pinamos senais laikais. Juk verbos – tai dar vienas Velykinės šventės simbolis ir nuo senovės tikima, kad bažnyčioje šventintos verbos visus metus saugo namus nuo ligų ir nelaimių. Verbų pynimo meistriškumo mokėsi ne tik lopšelio– darželio ugdytiniai, bet ir įstaigos bendruomenė. Visų akis džiugino Teresos Griško plati verboms rišti naudojamų augalų įvairovė. Iš įvairiausių žolynų sukomponuotos įspūdingos verbos žavėjo visus, kiek ugdytinius, tiek darželio darbuotojus ir tėvelius.

Kita pati smagiausia projektinės veiklos dalis – kiaušinių marginimas. Vaikai su dideliu noru margino įvairius margučius, sužinojo margučių dažymo spalvų reikšmes ir marginimo technikas. Darbo pabaigoje visi džiaugėsi gautu rezultatu. Balandžio 18-tą dieną lopšelio–darželio ugdytiniai ir pedagogai rinkosi darželio kieme, kur vyko parodos „Šv. Velykų belaukiant“ atidarymas. Margučiais ir kita Velykų atributika buvo puošiami medeliai ir darželio kiemas.

Paskutinis projektines veiklos etapas – margučių ridenimas. Susirinkę po Velykų vaikai pasakojo vieni kitiems, ką veikė per šventes, tyrinėjo vieni kitų margučius. Po įspūdžių pasidalinimo, lauke vyko linksmos estafetės ir žaidimai su margučiais, kuriuos vaikai vėliau rideno.

Taip buvo puoselėjamos Velykų tradicijos mūsų įstaigoje, kurias turime perduoti augančiai kartai, kad jos neišnyktų.

Vyr. mokytoja Jadvyga Grigienė

Shadow up