kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemėžis – Lietuvos Mažoji kultūros sostinė 2019

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – tai nacionalinis Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Naisių kaimo bendruomenės inicijuotas projektas. Mažųjų kultūros sostinių projektas – judėjimas už kultūringesnį Lietuvos kaimą. Kaimą, kuriame kūryba ir kultūrinė saviraiška yra kaimo gyventojų kasdienybės dalis. Mažųjų kultūros sostinių organizatoriai skelbia, kad šis projektas yra judėjimas už tai, kad į kaimą sugrįžtų gyvenimo džiaugsmas, o nacionalinė kultūra būtų pilnavertė.


Pirmąja mažąja Lietuvos kultūros sostine nuo 2015 metų sausio 1 dienos buvo nominuotas Naisių kaimas, esantis Šiaulių rajone. Naisių kaimas tapo pirmąja Mažąja kultūros sostine dėl to, kad aktyvios kaimo bendruomenės dėka šiame kaime prasidėjo mažosios kultūros Lietuvoje atgimimas, tapęs sektinu pavyzdžiu ir kitiems Lietuvos kaimams: Naisiuose vyksta daugybė menų ir kultūros festivalių, filmuojamas visiems žinomas serialas „Naisių vasara“, veikia Naisių vasaros teatras, keli muziejai, atviro tipo arena.

Kultūros ministerija 2019 metų Lietuvos mažosiomis kultūros sostinėmis paskelbė: Alytaus apskrityje – Veisiejus; Kauno apskrityje – Žiežmarius; Klaipėdos apskrityje – Mosėdį; Marijampolės apskrityje – Liudvinavą; Panevėžio apskrityje – Adomynę; Šiaulių apskrityje – Baisogalą; Tauragės apskrityje – Vadžgirį; Telšių apskrityje – Kulius; Vilniaus apskrityje – Nemėžį; Utenos apskrityje – Dusetas.

Vilniaus rajone esantis Nemėžis, nominuotas Mažąja kultūros sostine 2019 – tai viena seniausių totorių gyvenviečių Lietuvoje. Teigiama, jog čia totoriai gyvena nuo 1397 metų, kai čia įsikūrė Vytauto Didžiojo pakviestas chanas Tochtamyšas. Atvykę totoriai tapo asmenine kunigaikščio apsauga, jiems buvo leista išpažinti savo tikėjimą – islamą. Šiandien Nemėžio totorių bendruomenė yra didžiausia Lietuvoje.

Nemėžio kaimo bendruomenė Mažosios kultūros sostinės gyventojams ir svečiams 2019-ais metais žada daug įdomių pramogų ir veiklų, daugybę renginių, užsiėmimų, koncertų bei parodų. Sekite naujienas mūsų tinklapyje www.vrtic.lt bei Facebook paskyroje.


Shadow up