kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Internetas mūsų draugas“

Š. m. vasario 4–9 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka prisijungė prie lietuviškos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė bibliotekose“, kurios tikslas – skatinti vaikus, jaunimą ir suaugusius saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.


Vasario 8 dieną organizuota popietė „Internetas mūsų draugas“. Bibliotekoje lankėsi Rudaminos „Ryto“ gimnazijos 6 klasės moksleiviai su informatikos mokytoja Ingrida Talaliene.

Mokiniai buvo susipažindinti su jų teisėmis ir pareigomis, kurios jiems galioja interneto erdvėje, kaip elgtis kai jų teisės nėra gerbiamos, kokia veikla yra laikoma teisių pažeidimais, kokią informaciją galima rasti ir kokią skelbti interneto erdvėje, buvo papasakota apie tamsiąją interneto pusę: trolinimas, patyčios, erzinimas, sekstingas, informacijos pasisavinimas). Moksleiviai buvo supažindinti su grėsmėmis: virusai, šnipinėjimo programos, nepageidaujami el. pašto laiškai (spam) bei duomenų vagystės. Papasakota apie galimus pavojus ir kaip su jais kovoti.

Mokiniai gana aktyviai dalyvavo renginyje. Noriai dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus, papasakojo apie savo patirtį interneto forumuose. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti aktyviausi moksleiviai. Mokytojai buvo taip pat įteikta dovana visai klasei.


Miroslava Bartoševič

Shadow up