kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyvenvietėse – vis daugiau gražių ir tvarkingų poilsio zonų

Marijampolio kaimas bei Mažųjų ir Didžiųjų Lygainių kaimai greitu metu savo gyventojams ir lankytojams taps dar patrauklesniais. Šiuo metu įgyvendinami Lietuvos Tūkstantmečio poilsio parko, esančio Vilniaus rajono Marijampolio seniūnijos Marijampolio kaime, sutvarkymas“ ir „Poilsio zonos įrengimas Vilniaus r. Pagirių sen. Mažųjų ir Didžiųjų Lygainių kaimuose“ projektai. Įrengtos bei sutvarkytos poilsio ir laisvalaikio zonos stebins veiklos gausybe – čia užsiėmimų ras ir jaunesni, ir vyresni gyventojai.


                         Asociatyvi nuotr. pexels.com

Įgyvendinant projektą Marijampolio kaime, numatoma sutvarkyti Marijampolio parką. Visų pirma bus atlikti teritorijos tvarkymo darbai ir pomiškio valymas. Jau netrukus vietos gyventojai galės palikti transporto priemones rekonstruotoje automobilių stovėjimo aikštelėje ir pasivaikščioti naujai įrengtais pėsčiųjų takais bei tilteliu per upę Juodė. Atnaujinamą parką papildys pavėsinės bei įrengtos krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelės, kuriose smagiai laiką leis jaunimas ir vaikai. Neabejotina, kad Marijampolio gyventojai taip pat aktyviau susitelks dalyvauti bendruomeninėje veikloje – parke bus įrengta švenčių ir bendruomenės renginių organizavimui skirta vieta lauko estradai. Parke rengiami renginiai suvienys ir jaunus, ir vyresnius bei džiugins įvairių socialinių grupių žmones.

Pagerinta bendruomenine infrastruktūra ir įrengtomis vaikų žaidimo bei paplūdimio tinklinio aikštelėmis galės džiaugtis Mažųjų ir Didžiųjų Lygainių kaimų gyventojai. Įgyvendinant projektą taip pat bus sutvarkyti želdiniai, sumontuoti mažos architektūros elementai, pavėsinė ir įrengti takai. Projektu siekiama sukurti patrauklią aplinką, kuri bus pritaikyta bendruomenės poreikiams, socialinei ir ekonominei veiklai.  Projekto reikalingumas pasireiškia sprendžiant esančias problemas kompleksiškai, apimant tiek gyventojų gyvenimo kokybės aspektus (laisvalaikio, rekreacijos, sporto veiklas, bendruomeninį gyvenimą), tiek ir aplinkos darnų vystymą.

Projektai įgyvendinami pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritis „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūra“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“.

Projektai yra dalinai finansuojami iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Marijampolio parko sutvarkymo darbai siekia apie 186 tūkst. Eur, o poilsio zonos įrengimo darbai Mažųjų ir Didžiųjų Lygainių kaimuose siekia apie 150 tūkst. Eur. Darbus planuojama baigti 2020 m.

Tikėtina, kad sutvarkytos laisvalaikio ir poilsio zonos taps traukos centrais kaimų gyventojams. Tai prisidės prie bendruomeniškumo skatinimo, socialinių ryšių stiprinimo bei didins vietos bendruomenių pasididžiavimą gyvenamąją vietove.

 

 

 

 

Shadow up