kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas ,,Pažink valstybę”

2018 m. rugsėjo – gruodžio mėn. Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija dalyvavo respublikiniame projekte „Pažink valstybę“. Šį projektą organizavo ir įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru bei Valstybės pažinimo centru. Projekto tikslas – paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto uždaviniai:


  • stiprinti mokinių politinį raštingumą per įvairių valstybės gyvenimo sričių pažinimą;
  • skatinti mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme;
  • ugdyti mokinių kritinio mąstymo ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus.

Projekte dalyvavo net 110 mokyklų iš visos Lietuvos. Visos mokyklos buvo suskirstytos į 9 valstybės valdymo sritis. Mūsų gimnazijai teko „Kibernetinis saugumas“. Šią valstybės valdymo sritį tyrinėjo 7 klasės mokiniai.

Spalio mėnesį mokiniai aktyviai rinko informaciją apie jiems tekusią valdymo sritį, aptarė svarbiausias kibernetines grėsmes, su kuriomis jie gali susidurti, aiškinosi, kurios viešojo valdymo institucijos galėtų padėti sprendžiant išsikeltą problemą.

Lapkričio 5 - ąją gimnazijos septintokai lankėsi Švietimo informacinių technologijų centre Vilniuje. Susipažino su ITC struktūra, kompetencijomis, sprendžiamomis problemomis, pasivaikščiojo po institutą. Susitikimo metu mokiniai ne tik diskutavo su ITC specialistais apie išsikeltą problemą, bet ir dalyvavo „Saugesnio interneto paskaitoje“.

Grįžome daug sužinoję, kupini naujų idėjų. Po susitikimo nusprendėme imtis pilietinės atsakomybės ir  ieškoti būdų, kaip apsaugoti gimnazijos mokinius nuo kibernetinių grėsmių. Supratome, kad svarbiausia yra šviesti bendruomenę, todėl parengėme informacinę medžiagą ir lapkričio mėnesį pristatėme pranešimą kitų klasių mokiniams. Taip pat parengėme informacines skrajutes, kurias išdalijome gimnazijos mokiniams.

Gruodžio 5 d. projekto dalyviai išvyko į respublikinio projekto „Pažink valstybę“ baigiamąjį atliktų darbų  pristatymą, kuris vyko LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. Mokiniai susitiko su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos viceministru, Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento bei Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie KAM atstovais.

Susitikimo metu jaunieji gimnazistai ne tik pristatė atliktas veiklas ir rezultatus, bet ir išgirdo, kaip panašias problemas sprendė kitų mokyklų mokiniai.

Prieš renginį aplankėme LR Prezidentūroje įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą. Čia mokiniai praturtino savo žinias apie Lietuvos valstybę, jos teritoriją, gyventojus bei įsigilino į pilietiškumo svarbą. Labiausiai mokinius sužavėjo interaktyvios centro veiklos.

Dėkojame projekto organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti projekte.

 

Projekto koordinatorė,
lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Beata Martinkevič

Shadow up