kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono Avižienių ir Riešės seniūnijų ribose atsiras naujas lopšelis-darželis

Vilniaus rajono savivaldybėje švietimo sritis laikoma prioritetine sritimi ir šiai sričiai finansuoti savivaldybė skiria beveik pusę viso Savivaldybės biudžeto. Kiekvienais metais augant gyventojų skaičiui Vilniaus rajone, atsiranda vis didesnė būtinybė sudaryti sąlygas teikti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo paslaugas bei užtikrinti vaikams ikimokyklinio ugdymo prieinamumą. Didžiausia gyventojų augimo tendencija praeitais metais buvo užfiksuota arčiausiai Lietuvos sostinės esančiose Vilniaus rajono Avižienių ir Riešės seniūnijose. Pažymėtina, kad dauguma naujų gyventojų yra jaunos šeimos su vaikais.


Norėdama išspręsti ikimokyklinio ugdymo problemą ir patenkinti ikimokyklinės švietimo įstaigos poreikį labiausiai augančiose rajono seniūnijose, Vilniaus rajono savivaldybės taryba, 2018 m. rugsėjo 26 d. vykusiame posėdyje, priėmė sprendimą, kuriuo planuoja pirkti patalpas su sklypu, tinkamas ikimokyklinio ugdymo veiklai netoli Riešės ir Avižienių seniūnijų ribos, ir ten įsteigti naują lopšelį-darželį.

Naujame darželyje planuojama įsteigti 5 grupes, vieną jų mišrią specialiosios paskirties ikimokyklinio ugdymo grupę, nes auga spec. poreikių turinčių vaikų skaičius, o Vilniaus rajono teritorijoje nėra specializuoto darželio. Įsteigus naują darželį, ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo paslaugomis galės pasinaudoti net apie 100 Vilniaus rajono Avižienių ir Riešės seniūnijų vaikų.

Pažymėtina, kad ikimokyklinio ugdymo problemai spręsti šiuose seniūnijose 2011-2013 m. Avižieniuose buvo pastatytas naujas 4 grupių Vilniaus r. Avižienių lopšelis-darželis ir 2015-2017 m. buvo atlikta Vilniaus r. Riešės darželio seno pastato rekonstrukcija, papildomai įrengtos dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės. Tačiau Avižienių seniūnijoje, kuri yra arčiausiai Vilniaus miesto ribų, nuolat didėja gyventojų skaičius, tad gyventojų poreikį dėl ikimokyklinio amžiaus vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas pavyko patenkinti tik iš dalies. 2018 m. duomenimis, Avižienių seniūnijoje, palyginus su kitomis seniūnijomis, į lopšelį-darželį eilėje laukia daugiausiai vaikų, o Riešės seniūnijoje priešmokyklinio ugdymo įstaigos nėra.

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau rūpinsis švietimo kokybės plėtra, stengsis sėkmingai vykdyti visų tipų švietimo įstaigų renovaciją, modernizaciją ir naują statybą nes kokybiškas švietimas suvokiamas kaip visuomenės gerovės kūrimo pagrindas.

Shadow up