kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Saugaus eismo pamokėlės Vilniaus rajono pradinių klasių mokiniams

Pradinių klasių mokiniai turėtų žinoti, kas yra Kelių eismo taisyklės ir kodėl jų reikia laikytis, suvokti kai kurių kelio ženklų, šviesoforo signalų reikšmes, žinoti, kodėl reikalingas atšvaitas ir pėsčiųjų perėja, kur reikia kreiptis pagalbos atsitikus nelaimei ir suprasti, kad saugumas priklauso nuo jų paties.


Todėl, pasitinkant naujus mokslo metus ir vykdant prevencinių priemonių planą NR. 10-IL-15145 dėl mokslo metų pradžios ir 2018-09-04 Policijos generalinio komisaro nurodymą Nr. 5-N-6 dėl saugaus eismo paskaitų organizavimo švietimo įstaigose ir siekiant, kad vaikai būtų atsargūs ir budrūs kelyje, nuo rugsėjo 3 d. iki rugsėjo 7 d. Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai organizavo paskaitas pradinukams Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje, Kyviškių pagrindinėje mokykloje, Mickūnų, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaiščio Algirdo, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio ir Buivydžio Tadeušo Konvickio gimnazijose.

Paskaitų metu vaikai buvo supažindinti su kelių eismo taisyklėmis – kaip teisingai nešioti atšvaitus, kad kelyje neliktų nepastebėti, kaip ir kur galima saugiai pereiti gatvę, susipažino ir prisiminė pagrindinius kelio ženklus. Paaiškinta, kodėl reikia elgtis vienaip, o ne kitaip, kokios pasekmės laukia tų, kurie nesilaiko saugaus elgesio taisyklių. Susitikimo metu mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio medžiagą, filmukus, sprendė užduotis, aptarė matytas situacijas, nuoširdžiai bendravo su policijos pareigūnais.

Aptarta ir praktinėse užduotyse išbandyta, ką privalu žinoti ir mokėti kiekvienam, t. y. kaip taisyklingai pereiti gatvę, ką privalo turėti ir žinoti vaikai, važiuojantys dviračiais, kaip turi elgtis kiekvienas eismo dalyvis. Mokiniai su savo mokytojomis apsilankė artimiausiose perėjose, mokėsi pereiti gatvę ir kaip saugiai elgtis.

Vaikams laikas, praleistas saugaus eismo pamokėlėje, neprailgo, o per pamokėlę įgytos žinios tikrai pravers ateityje. Pamokėlės pabaigoje vaikai buvo apdovanoti atšvaitais, liemenėmis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja
Jolanta LukaševičShadow up