kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

7-oji Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos šventė „Jėzus – mūsų viltis“

Rugsėjo 9-ąją, septintus metus Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapija mini tradicija tapusią bei visų labai laukiamą parapijos šventę, kuri jau eilę metų suburia ir suvienija vaikus, tėvelius, draugus ir visą vietos bendruomenę į smagų būrį, drauge linksmai praleisti rudens sekmadienį.


Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios 88-osios konsekracijos bei Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Gi­mi­mo at­lai­dų pro­ga su­reng­ta šven­tė­ prasidėjo nuo šv. Mišių, kurias celebravo Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius Andžej Šuškevič.

Po bendros maldos visi svečiai bei parapijiečiai rinkosi į šalia parapijos namų esantį parkelį, kuriame vyko meninė šventės dalis. Septynerius metus organizuojama šventė jau turi ir tradiciją – Paberžės ugniagesių komandos įjungtų sirenų gaudesys davė pradžią oficialiai renginio daliai.

Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos kun. klebonas Marek Gladki pasitikęs bei pasveikinęs gausiai susirinkusius parapijiečius ir atvykusius rajono valdžios atstovus padėkos žodžius skyrė visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo, o renginio pabaigoje – padėkos raštus bei atminimo dovanėles skyrė šventės rėmėjams.

Šių metų renginyje netrūko talentingų svečių, vietos kolektyvų ir ansamblių pasirodymų. Šv. Mišių ir menines renginio dalies metu savo balsais klausytojų širdis virpino Vilniaus dainos mylėtojų klubo mišrusis choras. Šventės dalyvius su renesanso epochos melodijomis ir šokiais supažindino Vilniaus miesto senosios muzikos ir šokio teatras „Puelli Vilnenses“. Netrūko ir vietos švietimo įstaigų pradinių klasių talentų, šventės atmosferą papildžiusių savo nuoširdžiomis šypsenomis. Šventėje pasirodė ir įstabioji vaikų grupė „Randeo Anima Junior“ bei visų mylima Paberžės jaunimo grupė „Randeo Anima“. Šventės meninę dalį vainikavo vokalinis ansamblis „Jezioranka” bei pramoginė grupė „Anima”, kuri savo pasirodymą jau tęsė vakarinėje renginio dalyje.

Parapijos šventė šiemet sulaukė gausaus parapijiečių bei valdžios atstovų dėmesio. Didžiausia Paberžės parapijos šventės gerbėja – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, džiaugėsi šios šventės idėja, ją organizuojančių žmonių iniciatyvomis ir darbštumu.

Šventėje dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai Zygmunt Ždanovič ir Algis Šatas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, Paberžės seniūnijos seniūno pavaduotojas, l. e. seniūno pareigas Voitech Drozd bei Riešės seniūnijos seniūno pavaduotojas, l. e. seniūno pareigas Valdemar Rynkevič bei vietos bendruomenių atstovai.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugdamasi galimybe dalyvauti parapijos šventėje, susirinkusiems parapijiečiams linkėjo, kad visos ne tik parapijiečių sėjamos viltys, bet ir ūkininkų sėjami grūdai šiemet sulauktų gausaus derliaus. Merė apgailestavo, kad šie metai dėl sausros ūkininkams buvo itin nepalankūs, todėl skatinant ir palaikant žemdirbystę, Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas atleisti Vilniaus rajono ūkininkus, deklaravusius nuosavą žemę nuo žemės mokesčio.

Merė dėkodama mažiesiems renginio dalyviams už gražius pasirodymus, daineles ir šypsenas, džiaugėsi, kad vaikai turi sudarytas puikias sąlygas ir galimybes mokytis ir vylėsi, kad šiemet renovuotose Paberžės „Verdenės” ir Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijose vyraus puiki atmosfera siekti užsibrėžtų tikslų bei semtis naujų žinių.

Pasinaudodama puikia proga, merė pakvietė visus į tradicinę Vilniaus rajono Derliaus šventę padėkoti Dievui už derlių ir ūkininkams už jų darbą, meilės skiepijimą gimtajai žemei ir kasdienę duoną. Džiaugdamasi nuostabia šventės atmosfera, merė visiems susirinkusiems palinkėjo stiprios sveikatos, geros nuotaikos ir smagios šventės, o mažiesiems šventės svečiams įteikė saldainių.

Viso renginio metu netrūko nuotaikingos muzikos, žaidimų ir pramogų vaikams. Didesnių šventės dalyvių laukė jodinėjimas žirgu, o mažieji galėjo pajodinėti poniu. Vaikus taip pat linksmino ryškiais bei žaismingais kostiumais pasidabinę animatoriai. Visi renginio dalyviai ir svečiai galėjo atsigaivinti šaltais gėrimais ir pasimėgauti įvairiais šaltais užkandžiais, kurias paruošė parapijiečiai.

Nuotaikinga ir tradicinė Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos šventė visų širdyse paliko šilčiausius bei geriausius prisiminimus.


 

Shadow up