kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl sausros nuostolius patyrę Vilniaus rajono ūkininkai bus atleisti nuo žemės mokesčio

Visoje šalyje dėl sausros padarytos žalos žemės ūkio sektoriui, 2018 m. liepos 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją. Siekiant palengvinti Vilniaus rajono ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio pasėlius Vilniaus rajone patirtus nuostolius, Taryba priėmė sprendimą suteikti Vilniaus rajono ūkininkams finansinę paramą atleidžiant juos nuo žemės mokesčio.


Nuo balandžio mėn. prasidėjusi sausra, pakilusi temperatūra, nuolat vyraujantys gūsingi vėjai, žemės ūkio augalus rajone paveikė negrįžtamai. 2018 m. Vilniaus rajone yra numatomas nuo 30 iki 50 proc. mažesnis derlingumas nei 2015-2016 m. Vilniaus rajono teritorija dėl nenašių žemių (smėlynų, durpių, šlapių teritorijų ir t.t.) yra įtraukta į Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos patvirtintą nederlingų teritorijų žemėlapį kur svyruoja smėlingi bei durpingi gruntai ir kuriuose vidutinis Lietuvos derlingumas yra mažesnis, todėl žemdirbiai dažniausiai renkasi auginti grūdines kultūras: kviečius, avižas bei grikius.

Vilniaus rajono savivaldybės Taryba atsižvelgusi į susidariusias nepalankias ūkiui sąlygas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtą ekstremaliąją situaciją, priėmė sprendimą atleisti Vilniaus rajono ūkininkus, deklaravusius nuosavą žemę nuo žemės mokesčio. Šį sprendimą palaiko ir Valstybinė mokesčių inspekcija bei Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komitetas.

Nepalankiu laikotarpiu žemės ūkiui buvo ir 2017 metai, kuomet dėl rudeninio lietaus pertekliaus ūkininkai negalėjo laiku pasėti ir nuimti apie 10 proc. pasėlių. Vilniaus rajono savivaldybės taryba įvertinusi ūkininkų dėl lietaus patirtus nuostolius 2017 m. taip pat atleido Vilniaus rajono žemdirbius nuo žemės mokesčio.

Vilniaus rajono savivaldybė rūpinasi rajono ūkininkais, skatina ir palaiko žemdirbystę, siekia išsaugoti geriausias ūkininkavimo tradicijas bei žemės ūkio verslo tvarumą. Taip pat verta pažymėti, kad Vilniaus rajono savivaldybė yra vienintelė Lietuvos savivaldybė, kuri dėl sausros padarytos žalos atleido savo ūkininkus, deklaravusius pasėlius nuosavoje žemėje nuo žemės mokesčio.

Shadow up