kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šeima – tai jėga

„Paremta meile ir pasirengusi gyvybės dovanai, vien tik šeima užtikrina visuomenei ateitį; tad jos pagrindinė užduotis yra darbuotis vardan taikios ateities“.

Šv. Jonas Paulius II

Būti šeima – tai reiškia, kad esi dalimi kažko gražaus, reiškia, kad  myli ir būsi mylimas per visą likusį savo gyvenimą. Šių metų rugsėjo 1 d. Grigaičiuose, žavingoje vietovėje netoli Vilniaus, vyko tradicinis šeimyninis sporto festivalis. Šio renginio tikslas buvo stiprinti Šatrininkų seniūnijos gyventojų šeimyninius ryšius ir jų integraciją per sportą.


Tai buvo tikra vaikų puota. Vaikai turi galimybę dalyvauti įvairiose sporto varžybose. Visi norintys, pavyzdžiui, galėjo išbandyti savo jėgas estafetėse. Jauni sportininkai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes. I grupei priklausė vaikai iki 7 metų, o II-ajai – virš 7 metų. Jaunesnio amžiaus grupėje pasirodė dvi komandos: „Truskaweczka” ir „Malinki”. Vyresnio  amžiaus grupėje tarpusavyje varžėsi „Zieloni“ ir „Czerwoni“. Sportininkai turėjo įveikti estafetę su perduodamu kitam žaidėjui kamuoliu, smiginių mėtimu į taikinį (jauniausi turėjo pataikyti į skyde pritvirtintus balionus), nusileidimu čiuožimo lataku, virvės tempimu ir kitomis sporto šakų varžybomis. Didžiausia pramoga vyresnio amžiaus vaikams tapo lino tempimas. Sportininkai užsidegę kovojo kaip liūtai. Visus varžybų dalyvius palaikė jų tėvai ir giminės, kas teikė daug jėgų jauniems sportininkams.

Nugalėtojais jaunesnio amžiaus grupėje tapo komanda „Truskaweczki“, o vyresnio amžiaus grupėje – „Czerwoni“. Iš viso varžybose dalyvavo apie 80 vaikų.

Šeimos šventėje visi norintys turėjo galimybę išbandyti save žaidžiant paplūdimio tinklinį. Šiose varžybose dalyvavo 5 komandos. Tai buvo: „Grygajska młodzież” (kapitonas Edvard Pekarski), „KOTE” (kapitonas Ruslan Pocej), „Barcelona” (kapitonas Patrik Išoro), „Gėlių” (kapitonas Česlav Pocej) i „Banciki” (kapitonas Slavomir Kežun). Kiekvieną komandą sudarė vyresnio amžiaus jaunimas bei jų tėvai. Pagal taisykles tam, kad tam tikra komanda laimėtų, ji  turėjo surinkti 15 taškų per vieną setą ir laimėti du setus. Kiekviena komanda sužaidė 4 rungtynes (kiekviena su kiekviena). Kova tarp komandų buvo labai įtempta. Paplūdimio tinklinio turnyrą laimėjo „Grygajska młodzież”. II vietą atiteko komandai „Barcelona”, o III – „KOTE“. Reikėtų prisiminti, kad Šatrininkų seniūnijos jaunimas laimėjo tinklinio turnyrą, kuris vyko šių metų vasarą Bieliškėse LLRA-KŠS organizuoto šeimų suvažiavimo metu. 

Suaugusieji taip pat turėjo galimybę patikrinti, ar jų akys yra taiklios. Jie dalyvavo smiginių mėtimo į taikinį varžybose. Smiginis (angl. darts) – taiklumo žaidimas, kai į apvalų ant sienos kabinamą taikinį (lentą) svaidomi smigiai (trumpos ranka sviedžiamos strėlytės). Išryškėjo trys laimėtojai. III vietą atiteko Ryšardui Pocejui, II vietą laimėjo Kizimiež Kirkevič, i I vietą užėmė Aleksandr Jancevič.

Visus varžybų dalyvius šventės organizatoriai apdovanojo. Jie gavo medalius, taures, saldžias dovanas.  Kadangi tai buvo šeimyninis renginys, buvo taip pat apdovanotos pačios aktyviausios šeimos. Pintines su gamtos dovanomis gavo Zbyslav Salvinski ir Irena Salvinska, Slavomir ir Teresa Kežun, Griškevičių ir Paškovskių šeimos.

Specialia atrakcija vaikams buvo senovės laivo formos batutas. Visi šio renginio svečiai galėjo pasigrožėti parasparnio skrydžiu, kurį vairavo Ježy Grydziuško, Naujosios Vilnios seniūnas. Šios šeimyninės šventės pabaigoje svečių laukė laužas, kuriame visi norintys galėjo iškepti sau skanias dešreles.

Prie šio gražaus renginio organizavimo prisidėjo Česlav Pocej, Šatrininkų seniūnija, kuriai vadovauja seniūnas Veslav Starikovič, Grigaičių daugiafunkcinis kultūros centras ir jų vadovė Halina Starikovič, kurie ir finansavo šią šeimos šventę. Savo paramą suteikė taip pat Henrik Ulevič – Grigaičių seniūnaitis, Jurij Paškoviskij, parduotuvė „Halina“ ir Ryšard Pocej.

Tai buvo iš tiesų šeimų susitikimas. Kunigo Stanislavo Konarskio žodžiai  „dėkite visas pastangas ugdant: širdį dorybėmis, kūną pratimais, protą mokslais“ atspindi šios šventės prasmę. Reikėtų pasveikinti renginio svečius už aktyvų dalyvavimą, o organizatoriams ir rėmėjams padėkoti už šventės organizavimą.

Andžej Aškelovič

Shadow up