kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone nuskambėjo Žolinių aidai

Rugpjūčio 15 d. Vilniaus rajone vyko viena gražiausių vasaros švenčių – Žolinės. Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną nuo pat ryto šventinių varpų skambesys kvietė rajono gyventojus bendrai maldai. Lydimi šventinio džiaugsmo bei nešini kupinomis vasaros žiedų ir išaugintų gėrybių pintinėmis, rajono gyventojai ir atvykę svečiai skubėjo pašventinti užaugintą derlių. Gražios šventės proga netrūko geros nuotaikos, muzikos, šokių ir pramogų. Nuskambėję Žolinių aidai atmintyje paliko malonius ir šiltus prisiminimus.Žolinių šventė Mickūnuose

Į raudonėlio kuplųjį žiedyną
Tris smilgas švytinčias smeigiu.
Takažolę rausvai baltom žvaigždelėm
Veju apie kotelį viržio skaudžiu violetu.
Laukinį astrą – viržio spalvos brolį – glaudžiu
Prie avižos šluotelės, besiblaškančios kančioj.
(Nespėjo ji pagelsti ir sunokt su sesėm).
Rugpjūčio mėnesio aštriakvapes skinu:
Kraujažolę ir aukso katpėdėles.
Visas raudonu kaspinu sidabro krašteliu
Į giedantį spalvom pėdelį surišu...
Pašventintos nuo negandų apsaugos mus.
Tarytum į Marijos karstą – bažnyčion jas nešu.

Rugpjūčio 15 d. Romos katalikų bažnyčia švenčia Švenčiausiosios Mergelės Marijos dangun ėmimo iškilmes. Šios iškilmės yra viena iš seniausių bažnytinių švenčių. Jos pradžia datuojama V amžiumi. 1950 m. lapkričio 1 d. popiežius Pijus XII paskelbė Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dogmą, kuri skelbė, kad Marija (jos kūnas ir siela) buvo paimta į dangų ir ten karūnuota Karaliene.

Viename iš apokrifų yra aprašyta Marijos mirtis. Kai Dievo Motina mirė, apaštalai norėjo ją palaiduoti. Jos kūną įdėjo į karstą, bet šv. Tomas pavėlavo. Kai jis pagaliau atvyko į vietą, norėjo pamatyti Švenčiausiosios Mergelės Marijos kūną. Kai karstas buvo atidarytas, Švenčiausiosios Mergelės Marijos kūno ten nebuvo, o karste gulėjo tik kvepiančios lelijos ir kitos gėlės bei žolės.

Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė yra švenčiama rugpjūčio viduryje, per derliaus nuėmimo laikotarpį. Tą dieną tikintieji neša į šv. Mišias žolių ir gėlių puokštes, kurias kunigas iškilmingai laimina. Tai yra padėkos Dievui ženklas už pirmąjį derlių. Pašventintas puokštes tikintieji neša namo ir jas išdžiovina. Šios puokštės turi apsaugoti namiškius nuo ligų ir atnešti palaimą šeimoms.

Šia proga Mickūnų gyventojai pakvietė visus norinčius kartu atšvęsti šią dieną Mickūnų kultūros centre. Iškilmės prasidėjo malda vietinėje Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo kunigas vikaras Marek Bogdevič iš Vilniaus Šventosios Jėzaus širdies parapijos. Per šv. Mišias tradiciškai buvo pašventintos žolės, gėlės, javai ir vaisiai, kuriuos atnešė parapijiečiai.

Po šv. Mišių visi keliavo į Mickūnų kultūros centrą, kur įvyko šventinis koncertas. Šio koncerto metu visi susirinkusieji turėjo galimybę įsitikinti, kad Mickūnuose ir jų apylinkėse gyvena visapusiškai talentingi žmonės.

Mickūnų seniūnijoje gyvena nepaprastai daug dainų mylėtojų. Pirmą kartą Mickūnų kultūros centro scenoje pasirodė ansamblis „Mickunianka“, kuriam vadovauja Halina Tomaševič. Šis ansamblis atliko liaudies dainas. Jis taip pat padainavo dar nepatvirtintą Mickūnų seniūnijos himną, kurio autorius Edvard Tomaševič. Šį kūrinį aranžavo Henrik Polinski. Visus svečius savo talentu taip pat sužavėjo jaunoji artistė Olga Purpurovič. Scenoje pasirodė neįtikėtinai gražų balsą ir talentą turinti Elitė Narkevič-Jurkevičienė. Ji atliko dainas lenkų, rusų ir ukrainiečių kalbomis. Koncerto metu pasirodė Evelina Grabovska, kuri taip pat buvo šventinio koncerto vedančioji.

Gerai žinoma, kad Mickūnų gyventojai ne tik dainuoja, bet ir gražiai šoka. Tai įrodė šokių ansamblio „Iskry“, kurio vadovė ir choreografė yra Beata Bužynska, pasirodymas.

Mickūnų gyventojai ne tik dainuoja ir šoka, bet taip pat ir groja. Scenoje pasirodė grupė „Instrumentów prawie symfonicznych“. Šią grupę sudaro: solistas – Dmitrij Kudrin, perkusija groja Franek Grochiacki, o gitara – Valdemar Cveloj. Jie atliko dainas iš grupių „Perfect“ ir „Czerwone gitary“ bei Dawido Podsiadło repertuaro. Tai buvo tikrai sėkmingas debiutas.

Į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmes atvyko garbingi svečiai. Šventėje dalyvavo Vilniaus rajono valdžios atstovai: Vilniaus rajono merė Marija Rekst ir tarybos narys Leonard Tomaševič. Šį renginį pagerbė taip pat kunigas klebonas Valdemar Ulčukevič.

Šias gražias iškilmes organizavo Mickūnų kultūros centro vadovė Aliona Vengrovska.

Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmės sustiprina mūsų viltį, kad išganyti atsidursime Dievo dangaus namuose. Dėkingi Dievui ir Jo Motinai, nešdami pašventinti gėlių, javų, žolių, daržovių puokštes, mes tikimės, kad vieną dieną, amžinybėje, Marija pristatys mus Dievui su glėbiu gerų darbų, mūsų gražiu gyvenimu, nugyventu laikantys tikėjimo ir Dievo įsakymų. 

Info. Andžej Aškelovič
Nuotr. vrsa.lt


 

  Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė „Sveika, Šventoji, dangun paimtoji“ Kalveliuose

Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė „Sveika, Šventoji, dangun paimtoji“, kuri kartu minima kaip šeimų šventė, jau 19 metų yra svarbiausia Kalvelių seniūnijos šventė. Tądien į vietos bažnyčią nešini javų, žolynų, vaisių ir daržovių puokštėmis plūdo vietos ir apylinkių gyventojai bei svečiai. Šv. Mišių, kurias celebravo klebonas kun. Viktor Voronovič kartu su kun. iš Lenkijos Ryšardu Halva (Ryszard Halwa), metu pašventintos Žolinės puokštės ir melsta palaiminimo šiųmečiam derliui bei visoms seniūnijos šeimoms.

Gražios Žolinės šventės proga, prie bendros maldos taip pat prisijungė atvykę garbūs svečiai: europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemar Tomaševski, seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemerė Teresa Demeško, administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Tarybos narys Stanislav Zajankovski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, Kalvelių bendruomenės nariai bei kaimyninių seniūnijų gyventojai.

Po bendros maldos prasidėjo meninė šventės dalis. Kalvelių seniūnijos seniūnė Kristina Gerasimovič pasveikino visus susirinkusius ir padėkojo vietos bendruomenei už aktyvumą, iniciatyvumą bei kūrybiškumą.

Šventė puošė vainikų ir puokščių paroda bei turininga meninė programa. Visus susirinkusius tiek šokiais, tiek dainomis džiugino: Šumsko bei Pakenės pagrindinių mokyklų, Kalvelių „Aušros“ ir Stanislavo Moniuškos gimnazijų mokiniai. Savo pasirodymais visus atvykusius taip pat žavėjo meniniai kolektyvai: „Bursztynki“, „Guzik“, „Nuta“, „Cantate“, „Przyjaciółki“. Šalia veikė amatų ir skanėstų mugė, nepritrūko ir atrakcijų vaikams.

Džiaugtasi, kad tradicinė šventė kasmet suburia vietos bendruomenę ir yra graži Kalvelių seniūnijos ilgametė tradicija, kurią gyventojai mielai puoselėja. 

   
     
     
     
     
     
     
     

Info. Kalvelių seniūnija
Nuotr. L24.ltVaidotuose griausmingai nuaidėjo Žolinės šventė

Vakar, rugpjūčio 15 dieną, Vaidotuose griausmingai nuaidėjo Žolinės šventė. Susivieniję Vaidotų, Pagirių, Melekonių bei Keturiasdešimt Totorių aktyvistai eilinį kartą įrodė, kad kartu gali įveikti bet kokias kliūtis ir suorganizuoti šventę visai bendruomenei.

Nuo ryto didžiojoje Vaidotų pievoje susirinkę vietiniai gyventojai bei svečiai turėjo platų veiklų pasirinkimą. Buvo galimybė apsipirkti visų išgirtame ūkininkų turgelyje, kuris kiekvieną sekmadienį veikia Pagiriuose, pasigrožėti bendruomenių, mokyklų, darželių ir kitų visuomeninių organizacijų puokštėmis bei išrinkti labiausiai patikusią, artimiau pažinti Keturiasdešimt totorių kaimo tradicijas, paragauti lauko kavinės siūlomų patiekalų. Linksmybių netruko ir mažiesiems gyventojams. Nuo ankstyvo ryto pievoje vaikų laukė žirgai, pasiruošę jojimui, batutai, cukraus vata popcornas, vyko įvairiausi sportiniai žaidimai. Taip pat kiekvienas norintis galėjo įsikūnyti į savo mėgstamiausio filmuko personažą ar gyvūną išsidažydamas veidą spalvotais dažais. Nemažai gyventojų šventę pradėjo Vaidotų bažnyčioje ir tik po šv. Mišių pasuko Vaidotų pievos link.

O kokia gi šventė be muzikos? Pabendravę su seniai matytais draugais, apsipirkę bei pavalgę dalyviai buvo kviečiami klausytis koncerto, kurio metu pasirodė vietiniai muzikantai (grupė „Akustinis cechas“, kolektyvai „Baladė“ ir „Vaivorykštė“, bardas Viktoras) bei svečiai iš Pašilaičių. Šventę užbaigėme gražiausių puokščių aukcionu.

Pagirių seniūnijos informacija

 

 

 

 

 

Shadow up