kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dainų konkursas „Šimtai balsų“ Rudaminoje

Lietuvos valstybės ir Lenkijos valstybės atkūrimo 100-mečio proga šių metų liepos 27 dieną Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre įvyko vaikų ir jaunimo lenkų dainų konkursas „Šimtai balsų“.


Konkurso tematika: lenkų (liaudies, klasikinės arba šiuolaikinės lenkų kompozitorių) dainos. Dalyviai privalėjo paruošti po dvi dainas. Visus pasirodymus vertino kompetentinga komisija, į kurios sudėtį įėjo: Elžbieta Klukovska, lenkų vaikų liaudies šokių kolektyvo „Bursztynki“ vadovė, Violeta Cereška, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė, Miroslava Klim, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė ir Vilniaus rajono Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktoriaus pavaduotoja bei Justyna Ignac-Kycia – mokytoja muzikos mokykloje Lenkijoje.

Dainų konkurse dalyvavo aštuoni jauni artistai. Tai buvo ne tik soliniai pasirodymai, bet scenoje pasirodė tai pat ir duetas. Šiame konkurse dalyvavo Nikol Aleksejeva, Cezarijus Gancevski ir Kajetana Permatninaitė, Agata Maslovska, Elžbieta Rosovska, Olga Purpurovič, Agnieška Rydzik bei Justyna Tankelun. Skambėjo dainos lenkų, lietuvių ir anglų kalbomis.

Komisija vertindama visus pasirodymus atsižvelgdavo į vokalą, meninę raišką ir dalyvių įvaizdį. Šiame konkurse III-ąją vietą užėmė Agnieška Rydzik iš Lenkijos. II-ąją vietą komisija skyrė Agatai Maslovskai. I-ąja vieta pasidalijo Nikol Aleksejeva ir Elžbieta Rosovska. Visi konkurso dalyviai gavo padėkos diplomus ir atminimo dovanėles, o nugalėtojai – apdovanojimus.

Renginio žiūrovai turėjo galimybę ne tik gerėtis konkurso dalyvių vokaliniais pasirodymais, bet ir žavėtis gražiais liaudies šokių ansamblių šokiais. Scenoje pasirodė tokie liaudės dainų ir šokių ansambliai kaip „SAN“ iš Ležaiskio (Lenkija) ir „Zgoda“. Kiekvienas iš jų pristatė po kelis šokius, kurie sužavėjo visus žiūrovus.

Šiame renginyje netruko garbingų svečių. Į konkursą atvyko Juzef Šatkevič, Rudaminos seniūnijos seniūnas bei Žaneta Jankovska, Vilniaus rajono Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktorė.

Nuostabų dainų konkursą organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, Vilniaus rajono savivaldybė, renginį dalinai finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Dėkodama visiems konkurso dalyviams ir žiūrovams Violeta Cereška pasakė: „Muzika yra raktas, šokis – emocijos, o daina – tai mūsų mintys. Visos atliekomos dainos yra mūsų mintys. Taigi noriu pasveikinti šiandienos pasirodimų dalyvius.“

Teksto autorius: Andžej Aškelovič
Nuotr. Aliona Vengrovskaja

Shadow up