kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tautiškos giesmės giedojimu iškilmingai paminėta Valstybės diena

Liepos 6-ąją Vilniaus rajono gyventojai, prisimindami Lietuvos praeitį bei jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas, paminėjo Lietuvos Valstybės dieną. Liudydami savo meilę ir pagarbą tėvynei Vilniaus rajono gyventojai kartu su viso pasaulio lietuviais 21 val. giedojo valstybės himną. 

Valstybės dienos minėjimas Nemenčinėje 


Liepos 6 d. Valstybės dienos minėjimas Nemenčinėje prasidėjo Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės parengtos parodos „Lietuvą kūrėme kartu“ atidarymu Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre. Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriaus vedėja Vaiva Vėželytė - Pokladova pristatydama parodą ne kartą pabrėžė, kaip svarbu įvairių tautybių piliečiams sutarti ir drauge dirbti bei kurti valstybės labui. Po parodos pristatymo žiūrovai galėjo dalyvauti viktorinoje ir už teisingus atsakymus laimėti dovanėlių bei pasiklausyti senjorų vokalinio ansamblio „Pogoda“ trimis kalbomis atliekamų muzikos kūrinių.

Šiemet, minit atkurtos Lietuvos šimtmetį, „Tautiškos giesmės“ žodžiai skambėjo ir Nemenčinės piliakalnyje. Renginys skirtas Valstybės šventei paminėti prasidėjo šv. Mišiomis Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, po kurių saulėlydžio apšviestoje Nemenčinės piliakalnio aplinkoje šimtai susirinkusiųjų susijungė į gyvą balsų grandinę vieningai giedant Vinco Kudirkos sukurtą Tautišką giesmę.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, drauge su Nemenčinės bendruomene ant Nemenčinės piliakalnio Tautišką giesmę giedojo ir Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėja Aleksandra Černiauskienė, Nemenčinės seniūnijos darbuotojai kartu su seniūnu Eduardu Puncevič, Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai, Lietuvos kariuomenės generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centro kariai, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Arūnas Kesilis.

Valstybės šventės proga visus susirinkusius pasveikinusi Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėja Aleksandra Černiauskienė, ragino būti bendruomeniškiems, mylėti ir puoselėti savo kraštą bei prisidėti prie jo gerovės kūrimo. Šventės metu Nemenčinės seniūnijos seniūnas Eduard Puncevič neslėpė, kad Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, tai galimybė atsigręžti į garbingą Lietuvos praeitį ir kartu žvelgti į ateitį. „Mylėkime ir branginkime mūsų šalies istoriją. Iš jos amžių gelmių semkimės stiprybės ir įkvėpimo. Linkiu niekada nepamiršti savo tautos kelio, visur ir visada didžiuotis valstybės pergalėmis ir pasiekimais. Tegul didinga praeitis įkvepia ryžtingiems ateities darbams, kartu kurkime savo ateities miestus, miestelius, kaimus ir visą Lietuvą“, – iškilmingus sveikinimo žodžius susirinkusiems skyrė Nemenčinės seniūnas.

Sveikinimo žodžius tarė ir Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Arūnas Kesilis, ragindamas visus būti aktyviais piliečiais ir prisidėti prie savo tėvynės ateities kūrimo, o renginyje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centro štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Anatolijus Malyškinas patikino, kad Lietuvos kariuomenė kaip neatsiejama valstybingumo ir nepriklausomybės dalis, visada saugos ir gins Tėvynę.

Po sveikinimo žodžių, gerą nuotaiką ir šiltą atmosferą visiems susirinkusiems užtikrino koncerto dalyviai, kurie žavėjo visus eilėraščiais, nuotaikingomis dainomis ir šokiais, skirtais Tėvynei. Koncerto metu uždegtas simbolis laužas, kuris netrukus visus pakvietė į vieningą Tautiškos giesmės giedojimą ir iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją.

Po iškilmingos vėliavos pakėlimo ceremonijos ir garsiai nuskambėjusio himno renginys vėl tęsėsi piliakalnio papėdėje. Čia buvo apdovanoti piešinių konkurso „Laisvė – suprantu ir vertinu“ laureatai. Vėliau visi susirinkusieji galėjo pasivaišinti prie gausiai nukrauto lietuviškų vaišių stalo, pabendrauti, pasidžiaugti Valstybės dienos švente.

Renginio pabaigoje už nuostabią šventę padėkota organizatoriams – Nemenčinės daugiafunkciniam kultūros centrui, Nemenčinės seniūnijai, Nemenčinės miesto seniūnijai, Lietuvos kariuomenės generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centrui.

Nuotr. vrsa.lt

 


 

Rudamina dėkoja Lietuvai

 

Liepos 5-ą dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka ir Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kvietė visus kartu paminėti Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną. Ta proga, Vilniaus rajono bibliotekininkai ir kultūros darbuotojai, Rudaminos įstaigų atstovai, kiti svečiai pasipuošę geltonai, žaliai arba raudonai atvyko į renginį Rudaminoje.

Šventėje dalyvavo Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Voitiulevič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška, Vilniaus rajono Rudaminos lopšelio-darželio direktorė Irena Bylinska.

Renginio pradžioje žiūrovai sudalyvavo smagioje viktorinoje, kurios metu sužinojo, kas yra Jonas Mekas, kiek skirtingų tautų atstovų gyvena Lietuvoje, kas yra aukščiausias žmogus Lietuvoje ir kitų įdomių faktų, susijusių su Lietuva. Po viktorinos visų laukė filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra. Šis filmas laikomas vienu kokybiškiausių ir įdomiausių pastarojo meto lietuvių filmų, kuris neša stiprią patriotinę žinią.

Bibliotekininkai paruošė dvi parodas pavadinimu „Turime kuo didžiuotis“. Galima buvo susipažinti su lietuvių įvairaus žanro muzika ir čia pat jos pasiklausyti. Be to, buvo galimybė iš arčiau pažvelgti į Lietuvos kiną  ir pajusti lietuviškos kino kūrybos dvasią.

2018 metai ypatingi, minime Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta proga renginio metu buvo kuriamas filmukas „100 Ačiū Lietuvai“. Visi norintieji galėjo padėkoti Lietuvai ir taip įsiamžinti juostoje, priminsiančioje mums apie šimtą priežasčių, kodėl mes mylime savo šalį.

Sukurtą filmuką „100 Ačiū Lietuvai“ galite peržiūrėti čia.


Tekstas Elena Radevič
Nuotraukos Aliona Vengrovskaja

 


 

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro ir jo skyrių visuotinio himno giedojimo akimirkos

 

 

  


 

Tautiškos giesmės giedojimas Zujūnų kultūros centreShadow up