kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Vilniaus rajone apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė Vilniaus kraštiečių dėmesio ir susidomėjimo. Gyventojai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.


Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę Vilniaus rajono gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių. Apie vietines aplinkosaugos problemas telšiečiai galėjo padiskutuoti ir su savivaldybės specialistais.

Nemenčinėje sutikta mokytoja Eglė Matijošaitytė kartu su devintokų ir septintokų klasių mokiniais išbandė visas namo ant ratų komandos siūlomas veiklas. „Džiaugiuosi, kad vaikai gali sudalyvauti tokiose veiklose, nes patiems dalyvaujant informaciją lengviau įsisavinti. Be to, mūsų mokyklos dalyvauja panašiose akcijose, todėl tai itin aktuali mums tema“, - tikina pašnekovė.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų Vilniaus krašte gegužės 5 d. dar aplankys Elektrėnus bei Vievį, gegužės 7 d. Trakus ir Lentvarį.  

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

Daugiau informacijos:
Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai
Rūta Undro
ruta@voxvera.lt
8 671 98902


Shadow up