kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos „Jaunųjų gamtininkų“ būrelis įsitraukė į Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtą vienuoliktąją akciją DAROM 2018

Kaip ir kasmet pavasarį mūsų gimnazijoje ir visoje Lietuvoje organizuojama aplinkos švarinimo akcija DAROM. Šis tęstinis projektas skatina Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprina gimnazijos bendruomenę. Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija pakvietė šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį. Neabejingi likome ir mes!


Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtą akciją DAROM 2018 organizavome bendradarbiaudami su Kalvelių girininkija. Balandžio 25 d. Kalvelių girininkijos girininkas, Kornelijus Indrašius ir girininko pavaduotojas Almantas Pašukonis pasitiko mus nuostabioje miško apsuptyje, papasakojo, kaip ilgai auga brandus miškas, pamokė sodinti jaunas eglaites. Gimnazijos „Jaunųjų gamtininkų“ būrelis rudenį  jau buvo susitikęs su Almantu Pašukoniu, tada susipažino su miškininko profesija, o dabar šiltą pavasario dieną ėmėsi sodinti mišką. Pasiskirstę poromis, gavę po kibirą su 100 eglaičių ir įrankį joms sodinti, mokiniai kibo į veiklą ir, dar lietui neprasidėjus, suspėjo pasodinti  700 eglaičių.

Tai buvo naudinga ir prasminga patirtis. Nuostabu, kad gamta ugdo savaime, kad tokioje praktinėje veikloje ugdomas ekologinis mąstymas, skatinamas pilietiškumas ir socialinis aktyvumas. Buvome apdovanoti visi – pavyko pajausti išskirtinį pavasarinės gamtos grožį ir net pamatyti pražydusias vėjalandes šilagėles. Tai sparčiai nykstančios laukinės gėlės, įrašytos į Raudonąją knygą. Todėl iškasus augalą pasmerkiame žūčiai ir taip dar labiau skatiname nūdienos visuomenės abejingumą gamtai. Pasirodo, ne viską galima skinti! Taigi mylėkime gamtą gamtoje ir saugokime jos grožį.

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos „Jaunųjų gamtininkų“ būrelis pakvietė gimnazijos bendruomenę į dar vieną akcijos DAROM iniciatyvą – į EKOKARTOS gėlyno įrengimą, skirtą gimnazijos 25-mečiui ir Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Taigi aplinkos švarinimas tęsiasi, o rudenį grožėsimės šio darbo vaisiais.

 „Jaunųjų gamtininkų“ būrelio vadovė Irina Filipova

Shadow up