kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė ruošiasi 2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo laikotarpiui

Vakar, balandžio 9 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko susitikimas skirtas aptarti visus aktualiausius klausimus ir planuojamus pasėlio deklaravimo darbus prieš prasidedant 2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo laikotarpiui.


Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec, skyriaus specialistai bei už deklaravimus atsakingi darbuotojai iš visų Vilniaus rajono seniūnijų.

Kalbėta apie šiais metais įsigaliojusias naujas pasėlio deklaravimo taisyklės bei pakeitimus. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec akcentavo, kad šiais metais Vilniaus rajonas pateko į mažojo ir didelio intensyvumo gamtinių kliūčių teritoriją. Net 22 iš 23 Vilniaus rajono seniūnijų ūkininkams bus mokama kompensacinė išmoka.

Dūkštų, Medininkų, Mickūnų, Pagirių ir Rudaminos seniūnijos pateko į mažesnio intensyvumo gamtinių kliūčių ir trūkumų teritoriją. Ūkininkaujantiems minėtose vietovėse žemdirbiams kompensacinė išmoka siekia 50,05 Eur už 1 ha. Vietovėse iki 100 ha imtinai plotas remiamas 100 proc., plotas didesnis nei 100 ha iki 500 ha imtinai – 70 proc. arba 35 Eur už ha, plotas didesnis nei 500 ha – 25 Eur už ha.

Avižienių, Bezdonių, Buivydžių, Juodšilių, Kalvelių, Lavoriškių, Maišiagalos, Marijampolio, Nemenčinės, Nemenčinės miesto, Nemėžio, Paberžės, Riešės, Rukainių, Sudervės, Sužionių bei Zujūnų seniūnijos pateko į didesnio intensyvumo gamtinių kliūčių ir trūkumų teritorija. Ūkininkaujantiems didesnio intensyvumo gamtinių kliūčių ir trūkumų teritorijose žemdirbiams mokama kompensacinė išmoka siekia 61,6 Eur už 1 ha. Iki 100 ha plotas remiamas 100 proc., plotas didesnis nei 100 ha iki 500 ha imtinai – 70 proc. arba 43 Eur už 1 ha, plotas didesnis kaip 500 ha – 25 Eur už 1 ha.

2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo paraiškų surinkimas prasideda nuo 2018 m. balandžio 16 d. iki birželio 4 d. Pavėluotai pateiktos paraiškos priimamos iki 2018 m. birželio 29 d. Visi Vilniaus rajono gyventojai norintys uždeklaruoti savo pasėlius gali kreiptis į seniūnijas pagal deklaruota gyvenamąją vietą.

Kiekvienoje Vilniaus rajono seniūnijoje yra atsakingas asmuo kuris padės gyventojams teisingai užpildyti paraiškas bei įbraižyti laukus.

Shadow up