kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Akimirkos iš Tradicinių amatų centre vykusio knygos „Vilniaus krašto verbos“ pristatymo

Šiandien, balandžio 6 dieną, Maišiagalos Houvaltų dvare įsikūrusiame Tradicinių amatų centre vyko mūsų krašto tradicijas puoselėjančios knygos pristatymas „Vilniaus krašto verbos“. Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis išleistos knygos pristatymas subūrė visus šio unikalaus kultūros paveldo mylėtojus ir puoselėtojus.


Iškilmingo knygos pristatymo nepraleido ir jame dalyvavo Lenkijos Respublikos ambasadorės pavaduotojas Grzegorz Poznański, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Vilniaus rajono tarybos nariai Michal Treščinski ir Stanislav Adamaitis, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovai, knygos redaktorius Juzef Šostakovski, knygos tekstų autoriai Henryk Mažul ir Voitechas Petrovičius, Vladislavo Sirokomlės muziejaus direktorė Helena Bakulo, svečiai iš Branevo apskrities (Lenkija), kaimyninių seniūnijų seniūnai, švietimo įstaigų atstovai bei Maišiagalos miestelio bendruomenės nariai.

Knygos pristatymo pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikino visus susirinkusios, padėkojo knygos autoriams už jų darbą ir pasidalino savo įžvalgomis apie išskirtinę Verbų reikšmę Vilniaus krašto paveldui. Pasak merės, knygos autoriai puikiai atskleidė ir sugebėjo perduoti visiems mums Vilniaus krašto verbų rišimo tradiciją, kuri susiformavo per kelis šimtus metų ir verbų pynėjų dėka egzistuoja mūsų rajone iki šių dienų. „Vilniaus kraštą garsinančių įvairiaspalvių verbų tradicijos yra labai reikšmingos mūsų kultūrai, todėl iš visos širdies linkiu šį unikalų paveldą saugoti ir perduoti ateities kartoms“, – knygos pristatymo dalyviams linkėjo merė.

Vilniaus rajono savivaldybės mero padėkos raštais už ženklų indėlį puoselėjant ir garsinant mūsų kultūros tradicijas, buvo apdovanoti: teksto autoriai Henryk Mažul ir Voitechas Petrovičius, kalbos redaktorės Bronė Valickienė ir Kristina Ručinska, vertėjos Lina Lūre ir Beata Mažul, redaktorius Juzef Šostakovski, nuotraukų autoriai Slavomir Subotovič ir Leon Šalkovski.

Knygos pristatymo metu taip pat buvo apdovanotas Čekoniškių verbų ir buities seklyčios etnografinis ansamblis „Cicha Nowinka“, kuris aktyviai prisideda prie verbų tradicijų puoselėjimo visame Vilnijos krašte. Šio ansamblio moterys – ne tik talentingos dainininkės, bet ir garsios verbų pynėjos, kurios brangina šį unikalų Vilniaus krašto amatą. Tarp garsiausių ansamblio kūrinių – Teresos Michalkevič 640 cm ir 6 cm aukščio verbos, kurios yra įrašytos į Lietuvos rekordų knygą.  

Pristatymo metu papasakota apie knygos idėją ir jos įgyvendinimą. Knygą puošia garsaus lenkiško poeto Henryko Mažulo ir žurnalisto, aktyvaus lenkų kultūros puoselėtojo Voitecho Petrovičiaus tekstai.

Siekiant visus renginio dalyvius supažindinti su verbų tradicijų istorijos ištakomis, ansamblis „Cicha Nowinka“ visiems susirinkusiems pristatė inscenizaciją „Iš kur atsirado verba?“. Edukacinių užsiėmimų metu visi susirinkusieji taip pat turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su verbų rišimo procesu, rišimo būdais ir rišimui naudojamais augalais.

 

Po knygos pristatymo – bendradarbiavimo sutartis su atvykusiais svečiais iš Lenkijos

Renginio pabaigoje Vilnius rajono savivaldybė kartu su atvykusiais į knygos pristatymą svečiais iš Branevo apskrities pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Bendradarbiavimo sutartį savo parašais patvirtino Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, už sutarties vykdymą atsakingos Sužionių seniūnijos seniūnas Tadeuš Aliancevič, Branevo apskrities seniūno pavaduotojas Artur Mieczaniec bei Branevo apskrities valdybos narys Władysław Hruszka.

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį Branevo apskritis ir Sužionių seniūnija keisis įgūdžiais ir patirtimi, aktyviai bendradarbiaus švietimo, kultūrinėje ir projektinėje veikloje, vykdys gyventojų mainus, sudarys galimybes bendruomenėms užmegzti ir palaikyti bendradarbiavimo ryšius bei prisidės prie šiose regionuose veikiančių įmonių plėtros.

Džiaugiamės, kad kasmet su užsienio partneriais vyksta aktyvus Savivaldybės, seniūnijų ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas. Siekiant keistis patirtimi ugdymo, kultūros, sporto ir turizmo srityse, skatinti švietimo ir kultūros įstaigų bendradarbiavimą, jaunimo mainus, rengti bendrus projektus pagal Europos Sąjungos programas Vilniaus rajono savivaldybė kartu su seniūnijomis jau turi 47 partnerius iš Lietuvos (1), Lenkijos (41), Baltarusijos (2), Vokietijos (2) ir Ukrainos (1). Per 2017 metus Vilniaus rajono švietimo įstaigos bendras iniciatyvas įgyvendino kartu su 50 švietimo ir mokslo įstaigų iš Lenkijos, dalyvavo bendruose Erasmus+ projektuose su jaunimu ir vaikais iš Turkijos, Ispanijos, Kroatijos, Portugalijos, Italijos, Baltarusijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Latvijos, Slovakijos, Čekijos.


 

Shadow up