kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos Nepriklausomybės 100-čio minėjimas Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

2018 metų vasario 15 dieną Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės 100-čio minėjimas. Šia proga gimnazijos bendruomenę aplankė ir Lietuvą su 100-uoju Nepriklausomybės gimtadieniu sveikino garbingi svečiai: Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdonavičienė, Humanitarinių mokslų daktarė, Pasaulio istorijos katedros profesorė Sandra Grigaravičiūtė, Tbilisio technikos ir Lietuvos edukologijos universitetų absolventas, Lietuvių – gruzinų kalbų žodynėlio bendraautorius ir gruzinų kalbos kursų Vilniaus universitete dėstytojas Georgijus Kobakhidze, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, Lietuvių kalbos ir kultūros centro Gruzijoje vadovas Vidas Kavaliauskas ir Tbilisio technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentų muzikinė grupė.


Gimnazijos mokiniams ir bendruomenei pranešimą „Lemtingi žingsniai Nepriklausomybės link“ apie Lietuvos Nepriklausomybės kovas skaitė Lietuvos edukologijos universiteto Pasaulio istorijos katedros profesorė dr. Sandra Grigaravičiūtė. Pranešimo metu, teisingai atsakę į profesorės užduotus klausimus, susirinkusieji gavo vertingų atminimo dovanėlių.

Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija mini valstybės šimtmečius, Suomija – amžiaus jubiliejų švęs jau kitąmet. Gegužės 26 dieną Nepriklausomybės 100-tį švęs ir Gruzija. Gruziją ir jos Nepriklausomybės kovas pristatė Gruzijos ambasados referentas, Vilniaus universiteto užsienio kalbų instituto gruzinų kalbos ir kultūros lektorius Goergijus Kobakhidzė.

Lietuvių kalbos ir kultūros centro Gruzijoje vadovas, Lietuvos edukologijos universiteto lietuvių kalbos ir didaktikos katedros profesorius Vidas Kavaliauskas susirinkusiems skaitė pranešimą „Lietuvos kultūros pėdsakai Gruzijoje“, pristatydamas šių valstybių tarpkultūrinius santykius. Kartu su profesoriumi gimnazijoje lankėsi, Lietuvą ir gimnazijos bendruomenę sveikino Lietuvių kalbos ir kultūros centro Gruzijoje studentai. Jie pristatė koncertinę programą gruzinų ir lietuvių kalbomis, bendravo su mokiniais ir mokytojais.

Iškilmingame Lietuvos valstybingumo minėjime dalyvavo ir gimnazijos mokiniai, puoselėjantys lietuviškas tradicijas. „Muzikos studijos“ dalyviai kartu dainuoti ir šokti lietuvių liaudies šokių kvietė garbingus svečius ir studentus iš Gruzijos.

Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje įvykęs iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės 100-čio minėjimas virto tarptautiniu renginiu, tapusiu draugiškų Lietuvos ir Gruzijos tarpkultūrinių santykių pradžia.

Inga Šumskytė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Shadow up