kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

XXIX Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros olimpiadoje apdovanoti geriausi lenkų kalbos ir literatūros žinovai

Dvi dienas, vasario 6 ir 7 dieną, Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijoje vyko XXIX Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros olimpiada, skirta Lenkijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui bei lenkų poeto Zbignevo Herberto 20-osioms mirties metinėms paminėti.


Pasveikinti olimpiados laureatus bei visus prisidėjusius prie šio įvykio organizavimo atvyko Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski, Seimo narys Česlav Olševski, Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvoje sekretorė Irmina Šmalec (Irmina Szmalec), Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Janina Klimaševska bei Lietuvos edukologijos universiteto Doc. dr. Irena Masoit.

Šiais metais olimpiadoje dalyvavo 23 mokiniai iš Vilniaus rajono švietimo įstaigų lenkų mokomąja kalba, kurie vasario 6 d. rašė bendrojo raštingumo vertinimo rašinį ir testą, o vasario 7-ąją buvo vertinami mokinių kalbiniai gebėjimai.

Kaip ir kasmet, olimpiados dalyvius lydėjusiems mokytojams buvo organizuoti integraciniai susitikimai, metodiniai užsiėmimai, kurių metu aptarti ir tobulinti mokymo ir mokinių mokymosi metodai, pasidalyta įgytomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis.

Prieš prasidedant apdovanojimų ceremonijai visi mokiniai, mokytojai ir garbus svečiai galėjo pasidžiaugti Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos mokinių pasirodymais ir paruošta menine programa.

Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski, sveikindamas visus olimpiadoje dalyvavusius mokinius bei jiems pasirengti padėjusius mokytojus, dėkojo už lenkų kalbos puoselėjimą, savo bei Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu palinkėjo sėkmės, determinacijos ir Dievo malonės siekiant kuo aukštesnių rezultatų.

Seimo narys Česlav Olševski pasveikino visus susirinkusius su Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lenkijos valstybės nepriklausomybės šimtmečiu, olimpiados laureatams palinkėjo tolesnių pergalių jų gyvenime, o mokytojams padėkojo už jų atsidavimą bei sunkų darbą. Seimo narys taip pat įteikė laureatams dovanų.

Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos direktorius Zbignev Čech padėkojo visiems olimpiados dalyviams, jų mokytojams, vertinimo komisijai už per šias dvi dienas atliktą didžiuli darbą. Taip pat padėka buvo skirta Vilniaus rajono savivaldybės administracijai, Lenkijos Respublikos Ambasadai Vilniuje, Lenkijos Respublikos Seimo nariui Grzegorzui Janik, Organizacijai „Macierz Szkolna“, Angelų seserų kongregacijai, katalikiško laikraščio „Spotkania“ redakcijai ir Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos draugams bei partneriams, kurie visiems olimpiados dalyviams, mokytojams ir nugalėtojams finansavo dovanas.

Po iškilmingo olimpiados uždarymo vertinimo komisija paskelbė olimpiados nugalėtojus. Padėkos ir pagyrimo raštus jiems įteikė Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič.

I vieta

Konstanty Keda, Vilniaus rajono Mickūnų gimnazija (mokytoja Diana Oberlian);

II vieta

Gabriela Pšednia, Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija (mokytoja Irena Šulska);

Deivid Gudanec, Bezdonių Juliušo Slovackio gimnazija (mokytoja Ana Maciulevič);

III vieta

Evelina Grochovska, Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (mokytoja Halina Šturo);

Kamila Anna Herman, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija (mokytoja Ilona Herman);

Marta Lukojc, Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (mokytoja Anna Burbo);

Pagyrimo raštais apdovanoti:

Elžbieta Julita Titanec, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija (mokytoja Ilona Herman);

Karina Katažina Januškevič, Juodšilių Uršulės Leduchovskos gimnazija (mokytoja Ieva Kupcevič);

Inesa Trombovičiūtė, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija (mokytoja Krystyna Rostovska);

Katažina-Aneta Borščevska, Avižienių gimnazija (mokytoja Lilija Vojtechovska).

 

Shadow up