kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lituanistų popietė M. K. Čiurlionio namuose

Gruodžio 15 d. Vilniaus rajono lietuvių kalbos mokytojai rinkosi M. K. Čiurlionio namuose, kur vyko tradicinis metų renginys. Šįmet susitikimo tema - Kazio Bradūno metus palydint... Šeimos ir gyvenimo pamokos su poeto dukra Elena Bradūnaite.


Susitikimo metu skambėjo M. K. Čiurlionio proanūkio Roko Zubovo atliekama muzika, Mickūnų gimnazistų skaitomos poeto K. Bradūno eilės. Neišdildomą įspūdį paliko jautrus, įtaigus ir sklandus ne Lietuvoje gimusios, Havajuose gyvenančios poeto dukters Elenos Bradūnaitės pasakojimas apie tėvelį, jo bendraamžius poetus V. Mačernį, B. Krivicką ir kitus. Gyvas poeto K. Bradūno pasakojimas, sklindantis iš dokumentinės juostos, ne vieną mokytoją sugraudino – tiek daug teko išgyventi šeimai, traukiantis iš Lietuvos. Supratome, kiek daug gali nuveikti net ir vienas kūrėjas, suvokiantis, jog svarbu išsaugoti ateities kartoms talentingų poetų kūrybą.

Kalbos, bendravimas tęsėsi prie arbatos puodelio. Ponia Elena – įdomus pašnekovas, su kuriuo norisi kalbėtis ir lituanistėms, ir gimnazistams. Bendrauta nuoširdžiai. Šiųmetis susitikimas – atgaiva mokytojui, nuolat skubančiam, daugybę reikalingų, bet ne visada širdžiai mielų darbų, nuveikiančiam.

Šių metų susitikimą rengė Mickūnų metodinio centro lietuvių kalbos mokytojai.

Mickūnų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Ona Avižinienė

Shadow up