kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. pedagogai tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje

Gruodžio 8 d. Lietuvos edukologijos universitete įvyko II-oji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų vokalinio ugdymo ypatumai formaliajame ir neformaliajame švietime“, skirta Beatričės Grincevičiūtės veiklos atminimui. B. Grincevičiūtė buvo ne tik žinoma dainininkė, bet ir pedagogė, nepaisant regėjimo negalios dirbusi vaikų darželyje auklėtoja, muzikos vadove. Ji pasižymėjo didele erudicija ir puikiu išsilavinimu, kurį įgijo studijuodama ir Lietuvoje, ir Lenkijoje.


Į kvietimą pademonstruoti savo gerąją patirtį atviroje veikloje maloniai atsiliepė Vilniaus r. Maišiagalos lopšelio-darželio meninio ugdymo pedagogė-metodininkė Edita Staniulionienė. Jos muzikinėje veikloje Teisingai kvėpuoju – gražiau dainuoju labiausiai siekta pabrėžti kvėpavimo svarbą, ugdant vaikų vokalinius gebėjimus.

Konferencijoje dalyvavo ir nemaža dalis Vilniaus r. Riešės vaikų darželio bendruomenės. Direktorė Irina Bušauskienė, vyr. auklėtojos – Agnė Rudytė, Jolita Selilienė, Jolanta Verbilienė pristatė savo stendinius pranešimus ir patirtį, o trijų grupių vaikai su muzikos pedagoge dr. Vaiva Jucevičiūte-Bartkevičiene susirinkusiesiems pristatė atvirą veiklą „Balso aparato parengimo fonacijai pratimų įvairovė“, kurioje pasidalino gerąja patirtimi, kaip teisingai pasirinkti ir panaudoti pagal amžių tinkamus vokalinius pratimus vaikams, norint ne tik sušildyti balso aparatą prieš dainavimą, bet ir tobulinti artikuliacijos, dikcijos gebėjimus. Vilniaus r. Riešės vaikų darželio vaikai susirinkusiuosius pradžiugino dar ir keturiomis dainelėmis, atliekamomis a cappella, su instrumentais, palydint plojimais ir net šokiu.

Vilniaus r. Riešės vaikų darželis, kaip šio renginio partneris, prisidėjo ir rengiant šią konferenciją. Visus dalyvius sužavėjo būtent darželio darbuotojų sukurtos konferencijos salės dekoracijos. Už nuoširdžią pagalbą direktorė Irina Bušauskienė sulaukė Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto administracijos padėkos.

Konferencijoje dalyvavo ir Vilniaus miesto darželių – Boružėlė, Gandriukas, o taip pat dainavimo studijos Kivi iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro auklėtiniai. Riešės gimnazijos muzikos mokytoja-metodininkė Inga Ulevičiūtė-Rukšėnienė taip pat dalyvavo šiame renginyje ir pristatė stendinį pranešimą.

Be atvirų veiklų, konferencijoje netrūko ir mokslininkų žodinių ir stendinių pranešimų, kuriuos parengė: doc. dr. M. Jonilienė, doc. dr. L. J. Navickienė, doc. dr. E. Sakadolskienė, prof. R. Bartkevičius, R. Tarosaitė-Minkevičienė, taip pat svečiai iš Helsinkio (Suomija), Krokuvos pedagoginio ir Jogailos (Lenkija) universitetų. Savo konceptualumu ir filosofinėmis įžvalgomis išsiskyrė dr. Sebastian Stankiewicz (Lenkija) pranešimas, atskleidęs muzikos ir neurologijos mokslų sankirtas.

Pasibaigus konferencijai buvo akivaizdu, kad tiek patys lektoriai, tiek jų klausiusieji pedagogai išsiskirstė praturėję naujomis žiniomis ir idėjomis, tad daugelis tikisi, kad ši konferencija ir vėl turės tęsinį.

Organizacinio komiteto pirmininkė –
dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Vilniaus r. Riešės vaikų darželio vyr. meninio ugdymo pedagogė ir
LEU Ugdymo mokslų fakulteto docentė

 

Shadow up