kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone praūžė Derliaus šventė „Dalijamės duona, kultūra ir tradicija“

Paskutinis rugsėjo šeštadienis Vilniaus rajone yra ypatingas. Šią dieną Pikeliškėse į tradicinę Vilniaus rajono derliaus šventę susirenka Vilniaus krašto gyventojai ir svečiai iš kaimyninių miestų bei valstybių.


Šiais metais Vilniaus rajono Derliaus šventė vyksta 22-ąjį kartą. Atvykę gyventojai grožėjosi originaliai papuoštais Vilniaus rajono seniūnijų kiemeliais bei svetingais seniūnais, o ansambliai iš Vilniaus krašto, Lenkijos linksmino susirinkusią minią.

Šventė kaip ir kiekvienais metais prasidėjo nuo tradicinės Vilniaus rajono seniūnijų eisenos. Kiekviena seniūnija paruošė po šventinį vainiką bei iškilmingai įteikė Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst šių metų derliaus dovanas.

„Derliaus šventė yra populiariausia ir svarbiausia šventė mūsų rajone, kadangi turime labai daug žemdirbių, kuriems mes esame labai dėkingi už jų sunkų darbą. Visus metus jie kasdien žiūri į dangų augindami duoną. Duoną, kuri reikalinga ant kiekvieno stalo. Šiandien, brangūs žemdirbiai ir ūkininkai, Jūsų šventė. Dėkoju jums, kad atvykote ir linkiu, kad tai, ką šiais metais pasodinote, duotų gerą derlių ateinančiais metais“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Taip pat merė pabrėžė, kad Derliaus šventė yra visų gyventojų šventė, kurioje parodoma mūsų rajono kultūra ir tradicijos. „Turime kuo didžiuotis. Mūsų rajonas puikiai vystosi“, – pabrėžė merė. „Taip pat norėčiau padėkoti visiems, kurie prisideda prie rajono plėtros“. Vilniaus rajono šeimininkė tradiciškai pasidalijo duona su visai atvykusiais.

Svarbiausia Vilniaus rajono derliaus šventės tradicija – dėkojimas Dievui ir žemdirbiams už duonos dovaną. Bendrai maldai sukvietė šv. Mišios, kurių metu susirinkusieji dėkojo Aukščiausiajam už visas jo teikiamas malones, už išaugintą derlių, meldėsi už žemdirbius, ūkininkus ir visus rajono gyventojus. Mišias aukojo Maišiagalos kunigas Jan Kasiukevič, jam talkino Vilniaus rajono, Vilniaus miesto ir Lenkijos dvasininkai.

Europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemar Tomaševski padėkojo Vilniaus rajono savivaldybei už šios gražios šventės organizavimą ir palinkėjo visiems susirinkusiems laimės ir gerovės ateinančiais metais.

Seimo narė Rita Tamašunienė taip pat padėkojo žemdirbiams ir ūkininkams už jų sunkų darbą bei pabrėžė šios šventės išskirtinumą ir svarbą.


Vilniaus rajono gyventojams bei šventės dalyviams linkėjimus perdavė Lenkijos Respublikos prezidentas Andžej Duda, Lenkijos Respublikos premjerė Beata Šydlo, Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska, Lenkijos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotoja Elžbieta Radiševska, Lenkijos senato pirmininko pavaduotoja Maria Koc ir Lenkijos politikas, partijos Teisė ir Teisingumas įkūrėjas Jaroslav Kačinski.

Derliaus šventėje netrūko dainų ir šokių, kuriuos atliko ansambliai iš Vilniaus krašto bei Lenkijos.

Šventės dalyviai taip pat galėjo įsigyti liaudies meno dirbinių ir paragauti visokiausių skanėstų  svetinguose Vilniaus rajono seniūnijų kiemeliuose.


Foto: Marian Dzvinel

Shadow up