kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Sidabrinė linija“ – padėkime senoliams įveikti vienišumą

Šiltas, nuoširdus pokalbis – tai, ko laukiame ir ką branginame kiekvienas. Nuo 2016 m. birželio veikiantis bei analogų Lietuvoje neturintis projektas „Sidabrinė linija“ kviečia prie projekto įgyvendinimo jungtis geros valios piliečius, skiriant savo laiką atskirtyje gyvenančių vyresniojo amžiaus žmonių bendravimo poreikiui.


Jau trečius metus veikiančio M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo tikslas yra kurti geresnes gyvenimo ir slaugos sąlygas tiems, kurie negali savimi pasirūpinti patys. Viena iš fondo prioritetinių krypčių yra garbaus amžiaus žmonių gyvenimo kokybės gerinimas. „Sidabrinės linijos“ įkūrėjai Kristina ir Marius Čiuželiai, pastebėję, jog senoliai yra ta visuomenės dalis, kuriai itin trūksta dėmesio, nusprendė prisidėti patys ir siekti, kad mūsų šalis taptų draugiškesnė senatvei.

„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės, bendravimo telefonu ir pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms, padedanti išgyventi psichologinius sunkumus, susirasti „telefoninį draugą“, kuris reguliariai paskambina pasidomėti, kaip sekasi, kaip žmogus jaučiasi, pasiūlyti pagalbos. Iniciatorių tikslas yra ilgainiui tapti nacionaline pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms, kuri 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę teiktų pagalbą ir informaciją, pagal poreikį nukreiptų į kitas specializuotą pagalbą teikiančias organizacijas ir, svarbiausia, padėtų užmegzti gyvą kontaktą su žmogumi, kuriam galima bet kada paskambinti ir tiesiog pasišnekučiuoti.

Per pirmuosius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus beveik 1 000 garbaus amžiaus žmonių padėta susirasti naujų draugų, su kuriais reguliariai bendraujama, taip sumažinant vienatvės jausmą. Įvykdyta daugiau nei 3 000 pokalbių, kurių bendra trukmė artėja prie 100 000 minučių. M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo įgyvendinamam projektui talkina kone 100 savanorių.

Neabejingus atskirtyje gyvenančių vyresniojo amžiaus žmonių bendravimo poreikiui kviečiame savanoriauti iniciatyvoje „Sidabrinė linija“! Skirkite bent po valandą per savaitę savo brangaus laiko pokalbiams su vienišais senoliais, kurie mėgsta kalbėtis, tačiau neturi kam pasakyti „labas rytas“ ar palinkėti labos nakties, neturi kam pasiguosti, su kuo pasitarti ar pasidalinti dienos džiaugsmais. Visus norinčius padėti senyvo amžiaus žmonėms arba turinčius klausimų kviečiame rašyti laišką el. paštu: pasikalbekime@sidabrinelinija.lt, tel. 8 800 800 20.

Kviečiame visus garbaus amžiaus žmones aktyviai naudotis „Sidabrine linija“: skambinkite 8 800 800 20 jau dabar, registruokitės arba registruokite savo artimuosius, kaimynus ir draugus, juk šiltas, nuoširdus pokalbis – tai, ką branginame kiekvienas!

„Sidabrine linija“ naudotis paprasta, saugu ir nieko nekainuoja!


M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas
Konstitucijos pr. 7, LT-09308 Vilnius
tel. +370 698 40 095
el. paštas
marius.ciuzelis@sidabrinelinija.lt

Shadow up