kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mickūnuose atsinaujino Jaunimo gatvė

Mickūnuose neseniai rekonstruota miesteliui strategiškai svarbi Jaunimo gatvė, palei kurią ne tik driekiasi tankus gyvenamųjų namų kvartalas, bet ir stūkso du vaikų lopšeliai-darželiai. Bendruomenė džiaugiasi nauja išasfaltuota ir apšviesta gatve bei sutvarkyta aplinka.


Birželį, panaudojant Susisiekimo ministerijos skirtas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, buvo atnaujinta susidėvėjusi Jaunimo gatvės bei šaligatvių danga. Iš viso paklota 665 metrai asfalto dangos, sutvarkyti kelkraščiai, įrengtos greitį mažinančios priemonės bei ženklinimas. Projekto vertė siekia 92 tūkst. eurų.

Pernai metų pabaigoje, rūpinantis mažiausių gyventojų saugumu tamsiuoju paros metu, šalia vaikų lopšelių-darželių Jaunimo gatvės atkarpoje įrengtas apšvietimas. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skyrė 45 tūkst. eurų.

Pasak Mickūnų seniūnės Renatos Mickevič, gyvenvietė nuolat atsinaujina, gražėja aplinka, tvarkomi keliai, gatvės ir šaligatviai. Vien 2016 metais neatpažįstamai pasikeitė pagrindinė Mickūnus kertanti Vilniaus gatvė, kurioje atlikti šaligatvio tvarkymo darbai, o prieš tai – įrengta apšvietimo sistema. Šaligatvis rekonstruotas ir Mokyklos gatvėje, kur darbus už 32 tūkst. eurų finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.

Vilniaus rajono savivaldybė siekia sukurti saugias ir jaukias gyvenimo sąlygas tolygiai visame rajone. Kasmet vykdomi kelių priežiūros ir plėtros darbai – nuolat prižiūrimi, tiesiami ir taisomi vietinės reikšmės keliai ir gatvės, klojami nauji šaligatviai, įrengiami kelio ženklai, apšvietimas, o taip pat plečiamas dviračių takų tinklas.

Vilniaus rajone daugėja iniciatyvių gyventojų, kurie imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys – kreipdamiesi  į Vilniaus rajono savivaldybę dėl dalinio finansavimo. Pagal 50 ir 50 programą Vilniaus rajono savivaldybė apmoka iš savo biudžeto lėšų iki 50 % visų kelių ir gatvių asfaltavimo bei žvyro dangos remonto darbų vertės. Darbų organizavimo ir atlikimo tvarką reglamentuoja Tarybos patvirtintas Vilniaus rajono savivaldybės susisiekimo komunikacijų statybos, rekonstravimo ir remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašas.

Shadow up