kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje lankėsi delegacija iš Tatarstano Respublikos

Penktadienio popietę Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir vicemeras Robert Komarovski susitiko su Tatarstano Respublikos (Rusija) Almetjevsko miesto (Альмeтьевск) valdžios ir pramonės atstovais.


Į Vilniaus rajoną delegacija: Almetjevsko miesto vadovas Ajrat Chajrullin (Хайруллин Айрат Ринатович) kartu su pavaduotoju Olegu Shabalinu (Шабалин Олег Николаевич) ir patarėju Ratmiru Mavlijevu (Мавлиев Ратмир Рафилович), Profesinių sąjungų komiteto „Татнефть“ pirmininkas Gumar Jarullin (Яруллин Гумар Каримович), Vykdomojo komiteto „Pasaulio kongreso totoriai“ pirmininkas Rinat Zakirov (Закиров Ринат Зиннурович) atvyko Nemėžio totorių bendruomenės pirmininko Tairo Kuznecovo kvietimu į liepos 1-ą dieną Vingio parke vykusią Europos Sąjungos šalių totorių šventę „Sabantuj Vilnius 2017“. Šią dieną taip pat buvo minimos 620-osios totorių įsikūrimo Lietuvoje metinės.

Birželio 30-ąją Vilniaus rajono savivaldybėje vykusio susitikimo dalyviai papasakojo apie savo regionus, demografinę bei socialinę situaciją, gyventojų tautinę įvairovę. Supažindino vieni kitus su savo tautų savitumu, tradicijomis ir papročiais.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi, kad Vilniaus rajone Nemėžio seniūnijoje veikia aktyvi totorių bendruomenė, kuri kasmet organizuoja totorių kultūrai būdingus renginius, vykdo kultūrinę ir švietėjišką veiklą.

„Vilniaus kraštas turtingas kultūriniu ir istoriniu paveldu. Nemėžio ir Keturiasdešimt Totorių kaimuose yra net dvi iš keturių Lietuvoje veikiančių totorių mečečių. Vilniaus rajone savo šeimas kuria įvairių tautybių žmonės, todėl džiaugiamės galėdami arčiau pažinti savo gyventojų kultūrą bei kartu padėti ją puoselėti“, – susitikime su Savivaldybėje besilankančia delegacija kalbėjo merė.  

Apsikeitus atminimo dovanomis svečiai padėkojo rajono valdžios atstovams už priėmimą, o merė išreiškė viltį, kad tarp Nemėžio totorių bendruomenės ir Almetjevsko miesto valdžios atstovų užsimezgę ryšiai ir toliau bus sėkmingai plėtojami.  

 
Shadow up