kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone linksmai ir smagiai palydėta trumpiausia vasaros naktis

Praėjusį savaitgalį Vilniaus rajone su trenksmu buvo švenčiamos Joninės, kurios šiemet džiugino geru oru ir viliojo į ne tik senaisiais papročiais dvelkiančius, liaudies šokiais ir dainomis iliustruotus, bet ir kupinus pramogų visai šeimai renginius.


Birželio 23-ąją Joninių šventės organizatoriai Rudaminoje svečiams parengė įspūdingą programą – vaišės, pramogos vaikams, koncertas, fejerverkai ir diskoteka iki paryčių. Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro organizuojama šventė kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių.

Pamatyti įvairių ansamblių ir solistų pasirodymus, sudalyvauti žaidimuose, stebėti fejerverkų šou atvyko ne tik Rudaminos ir apylinkių, bet ir viso Vilniaus rajono bei Vilniaus miesto gyventojai. Renginyje kartu su visais linksminosi bei savo dainavimo sugebėjimus scenoje demonstravo ir svečiai iš tolimosios Australijos, turintys lietuviškų šaknų.

„Labai džiaugiuosi, kad tiek daug Jūsų susirinko, kaip matome jau tradicinėje Joninių šventėje Rudaminoje“, – sveikindamasis su visais susirinkusiais sakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos narys Česlav Olševski. O varduvininkams Janinoms ir Jonams seimo narys linkėjo, kad šv. Jonas Krikštytojas „nuolatos sergėtų ir būtų kartu su jais maldoje“. Į šventę taip pat atvyko seimo narys Jaroslav Narkevič.

Susirinkusius savo kūryba džiugino grupės: „Gija“, „Kropelki“, „Kolurija“, „Hałas“, „Jawor“, „Rudomianka“ ir daugybė kitų. Vokaliniais sugebėjimais žiūrovus žavėjo Božena Sokolinska, konkurso „Baltijos balsas“, televizijos projekto „Chorų karai“ dalyvė, visame pasaulyje koncertuojančio žydų dainų ir šokių ansamblio „Fajerlech“ solistė. Taip pat garsių ovacijų ir simpatijų sulaukė charizmatiškieji Baltarusijos valstybinio šokių ansamblio nariai. Ansamblis yra koncertavęs ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, JAV, lotynų Amerikos šalyse.

„Matau, kad Rudaminoje visados švenčiama išskirtinai linksmai. Labai džiaugiuosi, kad šiandien čia tiek daug dalyvių smagiai leidžia laiką ir ypač gausiai susirinko mūsų mažiausieji“, – sakė šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono merė Marija Rekst. Merė pasveikino vardo dieną švenčiančius: Jonus, Janus, Ivanus ir Janinas. Linkėjo, kad šv. Jonas Krikštytojas sergėtų Rudaminos ir viso Vilniaus rajono gyventojus.

Renginio organizatoriai parengė daug įvairių pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems: nuo sportinių rungčių, įspūdingų meninių pasirodymų ir fejerverkų iki tradicinių Joninių elementų – vainikų pynimo, laužo ir paparčio žiedo ieškojimo. Neliko pamiršti ir šventėje dalyvavę varduvininkai. Janinoms ir Jonams ant scenos iškilmingai buvo įteiktos dovanos bei specialiai jiems nupinti ąžuolų vainikai.

Šventė Rudaminoje tęsėsi iki pat ryto.


Skambios dainos ir smagūs pasirodymai Mažuosiuose Lygainiuose

Penktadienį Joninės buvo švenčiamos ir Mažuosiuose Lygainiuose, kur Lietuvos lenkų sąjungos Mažųjų Lygainių skyriaus iniciatyva kartu su vietos bendruomene spalvingai ir nuotaikingai paminėta trumpiausia metų naktis.

Skambių dainų, smagių vietos gyventojų pasirodymų prie liepsnojančio laužo nepraleido ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime narys Jaroslav Narkevič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut, taip pat Vilniaus rajono Pagirių seniūnijos seniūnė Marija Matiulevič.

Gerą nuotaiką užtikrino Mažųjų Lygainių ir aplinkinių kaimų pačių gyventojų pasirodymai. Linksmos dainos, šmaikštūs pasirodymai, žvaigždžių parodijų šou ir kt. Daugiausia žiūrovų ovacijų pelnė išradingumo nestokojantys Didžiųjų Lygainių gyventojai.

Renginį vainikavo šokiai prie laužo, sveikinimai bei dovanos Jonams ir Janinoms.

    nuotr. Irena Mikulevič


Joninių tradicijų puoselėjimas Glitiškėse

Birželio 23-ąją Joninių šventė tradiciškai vyko ir Glitiškių kaime, šalia buvusio ponų Jelenskių dvaro. Šventę jau daug metų rengia NDKC Glitiškių skyrius kartu su Paberžės seniūnija.

Puoselėjant Joninių šventės tradicijas neapsieita be Jonų ir Janinų vainikavimo, šventinio laužo, vainikėlių plukdymo, ir žinoma, diskotekos iki paryčių.

Šiemet šventėje dalyvavo būrys originalių, nuotaikingų atlikėjų ir kolektyvų iš Vilniaus ir Zarasų miestų, Vilniaus ir Širvintų rajonų kampelių bei atlikėjos iš kaimyninės Baltarusijos. Šįkart savo angeliškais balseliais žiūrovus pamalonino ir dvi darželinukės – atlikėjos: Mažena Duchnevič (vadovė Liucija Duchnevič) ir Milita Vojnovskaja. Šventės programą ugningais, užburiančiais šokiais papuošė Vilniaus miesto orientalinės studijos, rytietiškų pilvo šokių kolektyvas ,,Haifa“ ir jų vadovė Laura. Ekstravagantiška choreografine miniatiūra ,,Du senukai“ žiūrovus stebino originalaus šokio grupės duetas ,,Two step two jamp“ iš Zarasų (vadovas Andrius Meškauskauskas).

Linksmomis melodijomis šventės dalyvius džiugino Širvintų rajono Alionių krašto kapela „Spalgena“ (vadovė Ingrida Didžiokienė). Puikiais balsais žiūrovus malonino Širvintų rajono Jauniūnų lenkų dainos vokalinis ansamblis ,,Czerwone maki“ (vadovė Stefanija Tamošiūnienė). Roko muzikos gerbėjai turėjo galimybę pasimėgauti Karvio kultūros skyriaus vokalinės instrumentinės grupės „Inventum“ puikiai atliekamais kūriniais (vadovas Gžegožas Pileckas), rusų dainos mylėtojus malonino Glitiškių kultūros skyriaus rusų dainos ansamblis „Lada“ (vadovė Elena Sartatavičiūtė). Darniai skambančių balsų sąskambiais šventės žiūrovus džiugino Maišiagalos kultūros skyriaus vokalinis ansamblis ,,Mejszagolanki“ (vadovė Jasia Mackevič), o per naktį gyvu ir puikiu atlikimu šventės dalyvius šokdino viešnios iš Baltarusijos, žaviosios dainų ir šokių ansamblio „Cвiтанак“ dainininkės Jevgenija Brakerova-Šeptun ir Marina Nikiforova.

Atskiri padėkos žodžiai skrieja šventės ,,kapitonui“, katamarano savininkui Marjanui Tomaševičiui už katamarano paslaugas šventės metu, galimybę visiems norintiems paplaukioti katamaranu, pagrindinio šventės vainiko plukdymą ir puikius fejerverkus. Šventės organizatoriai taip pat dėkoja Nemenčinės kultūros centro sporto metodininkui Andriui Mačėnui už vaikų sportinių varžybų organizavimą šventės metu, visiems meno kolektyvams ir jų vadovams už puikius pasirodymus.

Glitiškietei Reginai Perveinis – už vainikėlių varduvininkams ir pagrindinio šventės vainiko pynimą, o vietiniams pagalbininkams – už puikiai sukrautą Joninių laužą. Ukmergės miškų urėdijos girininkui Arvydui Kasperaičiui – už malkas šventės laužui, o Glitiškių kaimo ūkininkui Valerijonui Kuliešiui – už jų atvežimą. Taip pat NDKC Glitiškių skyriaus administratorė dėkoja Vilniaus krašto etnografinio muziejaus direktoriui Algimantui Banevič už kilnojamosios scenos suteikimą. Dėkui Paberžės seniūnui Genrikui Gerulskiui, visiems prisidėjusiems prie šventės rengimo, ypač visiems dalyvavusiems šventėje.

Inf. ir nuotr. NDKC Glitiškių skyriaus administratorė
Elena Sartatavičiūtė


Šventinė nuotaika Lavoriškėse

Šeštadienį, birželio 24 d., Lavoriškių ir apylinkių gyventojai šventė didžiuosius šv. Jono Krikštytojo atlaidus, po kurių Lavoriškių seniūnas Mark Pilat pakvietė visus susirinkusius švęsti Joninių prie Lavoriškių daugiafunkcinio kultūros centro, šiemet švenčiančio savo pirmąsias įkūrimo metines.

Atlaidų šv. Mišias aukojo Naujosios Vilnios dekanato dekanas kun. Wojciech Gorlicki kartu su Lavoriškių klebonu kun. Pavelu Paliul.

Šventėje dalyvavo ne tik parapijiečiai ar svečiai iš kaimyninių gyvenviečių, bet ir valdžios atstovai. Susirinkusius sveikino lavoriškietis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime narys Česlav Olševski. Linkėjimus nuo Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst visiems dalyvavusiems perdavė mero pavaduotoja Teresa Demeško.

Šventę savo pasirodymais praskaidrino vaikai iš Mostiškių darželio, mokiniai iš Mostiškių mokyklos – daugiafunkcinio centro ir Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos. Taip pat svečius džiugino: ansambliai iš Lavoriškių „Makowy smak“ ir „Barwy podwileńskie, Kalvelių ansamblis „Przyjaciółki“, Mickūnų ansamblis „Triolės“, solistas iš Mickūnų Adam Deinarovič.

Norintys galėjo apžiūrėti Lavoriškių kultūros centre atidarytą astronomo Henriko Selevič nuotraukų parodą „Vainikų iš lauko gėlių pynimas“.

Renginyje netrūko įvairiausių pramogų. Pripučiama čiuožykla, cukraus vata ir paišymas ant veido užtikrino vaikų užimtumą visos šventės metu. Neapsieita ir be sveikinimų Jonams ir Janinoms.

    nuotr. L24.lt

 

Joninių dūzgės Zujūnuose

Sekmadienį, birželio 24 d., Maskoliškių kaime (Zujūnų sen., Vilniaus r.) prie tvenkinio su gera nuotaika ir dainomis tęsėsi trumpiausios vasaros nakties palydėtuvės, kurias organizavo Zujūnų bendruomenė.

Šventėje dalyvavo Zujūnų ir aplinkinių kaimų gyventojai, taip pat svečiai iš Vilniaus. Renginio metu gerą nuotaiką užtikrino grupė „Kresowy płomień“, kuri savo kūryba džiugino šventės dalyvius.

Visų susirinkusių laukė įvairūs konkursai ir pramogos. Renginio dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas orientacinėse žaidynėse, estafetėse ir sportinėse varžybose. Ekstremalesnių pojūčių mėgėjų laukė pirtis ir vandens pramogos tvenkinyje, pasivažinėjimas keturračiais motociklais. Visiems susirinkusiems buvo suteikta galimybė pademonstruoti savo meninius sugebėjimus šokių ir dainavimo metu, taip pat pinant vainikus, kurie vakare buvo paleidžiami į vandenį.

    Inf. ir nuotr. organizatorių

 

Shadow up