kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono mokytojai patirties sėmėsi Lenkijoje

Darni komanda – sėkmės garantas. Tą kiekvienas supranta, tačiau ne visada lengva sutelkti skirtingus žmones veikti išvien. Kaip ugdyti aktyvų pilietiškumą taikant Jaunimo įmonės metodą, Vilniaus rajono mokytojai mokėsi Lenkijoje.


Į Liubliną birželio 10-14 dienomis vyko 11 mokytojų iš Kalvelių „Aušros“, Nemenčinės Gedimino, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijų bei Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos. Lietuvos ir Lenkijos pedagogai dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo pristatyta ,,Auklėjimo karūna“ – pilietinio ugdymo programa. Mokytojai praktiškai išbandė „Užduočių biržos“, televizijos laidos, interaktyvių žaidimų kūrimo metodus, dalyvavo konferencijoje „Sėkminga mokykla“. Nors daugelis atvykusiųjų iki tol buvo nepažįstami, tačiau dalyvaudami mokymuose taip susidraugavo, kad ne tik pasikeitė kontaktais, bet ir numatė tolimesnį bendradarbiavimą.

Paskutinę mokymų dieną vyko ekskursija po Liubliną – istorinį LDK miestą, kur buvo pasirašyta Liublino unija. Lankėmės 700 metų švenčiančio miesto karalių pilyje, grožėjomės senamiesčiu, džiaugėmės, kad Lietuvos aikštė yra pati didžiausia ir moderniausia šio miesto aikštė, kurioje vyksta fontanų, muzikos ir šviesos šou. Paragavome tradicinio Liublino patiekalo „Cebulaki“ bei mėgavomės pasakiškai skaniais ledais.

Džiaugiamės turėdami galimybę pasisemti patirties iš Lenkijos kolegų, tikimės, kad pavyks taikant išmoktus metodus suburti klasę į darnų kolektyvą. Dėkojame fondo ,,Laiminga vaikystė“ pirmininkui Waclaw Czakon ir pilietinio ugdymo programos ,,Auklėjimo Karūna“ koordinatorei Martai Szaro už profesionaliai organizuotus mokymus. Linkime, kad Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų paramos fondas ateityje remtų tokias naudingas iniciatyvas.

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos mokytojos
Nina Bašajevienė, Daiva Pugačiovienė, Irina Tomaševič

Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokytojos
Laura Juškauskienė, Ana Radvilienė, Jurga Stankevičienė

Shadow up