kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvių kalbos varžytuvės Rudaminoje

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienyje jau antrąjį kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Jų tikslas – skatinti lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje ir už jos ribų. Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, minint lietuvių kalbos dienas bei besiruošiant Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui, Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre įvyko lietuvių kalbos varžytuvės.


Į Centrą atvyko Rudaminos seniūnijos, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos bei RDKC skyrių atstovai. 3 komandos po 4 asmenis turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su svetimybėmis lietuvių kalboje, su terminais informacinėse technologijose. Komandos įnirtingai kovojo dėl geriausios titulo, svarstė, kuo skiriasi „interneto svetainė“ nuo „tinklalapio“, ar vartotini lietuvių kalboje žodžiai „flešas“, „internetinė kalbų vertyklė“ ir pan. Šį kartą daugiausiai taškų iškovojo dvi komandos: Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos bei RDKC atstovai. Nuskriaustų neliko, visiems buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Renginio organizatoriai dėkoja visoms dalyvavusioms komandoms ir tikisi, kad panašaus pobūdžio varžytuvės taps tradicija ir kitais metais sulauks daug daugiau dalyvių. 

Elena Radevič
Nuotr. Renata Klim

Shadow up